5 niezbędnych rzeczy dla niemowlaka

dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka wiąże się nie tylko z ogromną radością i szczęściem, ale także z wielkimi kosztami. Jest bowiem wiele rzeczy, które są niezbędne dla noworodka i niemowlaka. O czym mowa?

Już przed narodzeniem dziecka przez rodziców jest przygotowywana kosztowna wyprawka. Każdemu zależy bowiem na tym, żeby malcowi niczego nie zabrakło. Nierzadko kupowane są przedmioty, które nie zostaną nigdy użyte- są po prostu zbędne. Warto więc dokładnie przemyśleć te zakupy, by kupić tylko te, które są konieczne. Przedstawiamy zatem pięć niezbędnych rzeczy dla niemowlaka:

Łóżeczko

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że łóżeczko stanowi najważniejszy element podczas urządzania pokoiku dziecięcego. To właśnie w nim dziecko spędzi najwięcej czasu w ciągu kilku najbliższych miesięcy swojego życia. Trzeba zatem zastanowić się czy lepsze będzie łóżeczko zwykłe, drewniane czy może turystyczne? Nie można zapomnieć o odpowiednim materacu dla malca, który będzie dla niego możliwie najwygodniejszy. Powinien spełniać odpowiednie normy – to niezwykle istotne!

Wózek

Spacery z dzieckiem są podstawą jeżeli dla niemowlakazależy nam na jego prawidłowym rozwoju. Do nich niezbędny jest wózek. Przez kilka pierwszych miesięcy życia malca, najważniejsza jest gondola, jednak warto zainwestować w taki, który w późniejszym czasie posłuży nam jako spacerówka. Wybór wózków w sklepach z artykułami dziecięcymi jest ogromny. Warto zwrócić uwagę na jego koła, najlepiej sprawdzają się duże, skrętne i pompowane, szczególnie gdy spacery nie odbywają się wyłącznie na gładkiej i utwardzonej nawierzchni.

Fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy odgrywa bardzo ważną rolę już od pierwszych dni życia dziecka, bowiem właśnie w nim musimy przewieźć malca ze szpitala do domu. Co prawda nie każdy jeździ samochodem na wycieczki z niemowlakiem, ale może się zdarzyć, że niezbędna będzie wizyta u lekarza czy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Brak fotelika może bardzo utrudnić Wam życie.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Dziecko już od pierwszych dni potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji skóry. Trzeba się więc zaopatrzyć w hipoalergiczne i delikatne kosmetyki, które będą malcowi towarzyszyły przez nawet kilka lat jego życia.

Pieluszki

Nie ulega wątpliwości, że żaden niemowlak nie potrafi świadomie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych na nocnik. Niezbędne więc są pieluszki. Czy będą one jednorazowe czy wielorazowe to już wyłącznie decyzja rodziców.

Dodaj komentarz