Angielski dla najmłodszych – czego można nauczyć przedszkolaka?

Angielski uznawany jest za jeden z najpopularniejszych języków świata. Niemal w każdym zakątku globu pozwala on na przynajmniej częściowe porozumiewanie się z innymi ludźmi. Wiele osób uważa obecnie, że jego znajomość w stopniu biegłym jest koniecznością. Między innymi z tego właśnie względu należy zagwarantować dziecku edukację na odpowiednio wysokim poziomie już od najmłodszych lat, aby po wkroczeniu w dorosłość miało ono możliwość znalezienia dobrej pracy w międzynarodowym środowisku.

Czego maluch może nauczyć się w przedszkolu?

Każda nauka przynosi najlepsze efekty wtedy, gdy jest ona dozowana stopniowo i przy zachowaniu profesjonalizmu. Czy w taki sposób można uczyć przedszkolaków? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że na zajęciach wdrożonych zostanie jeszcze kilka ważnych elementów. Profesjonalna metoda nauczania polega na tworzeniu grup w takich wielkościach, które pozwolą na poświęcenie wystarczająco dużej ilości uwagi każdemu dziecku – najlepiej do 10 osób. Poza tym pedagodzy prowadzący zajęcia powinni uczyć w pełni prawidłowej wymowy słówek i zwrotów. Na równi z tą kwestią stoi sposób przekazywania wiedzy, który powinien się opierać w głównej mierze na zabawie, aby nauka wzbudzała tylko pozytywne emocje.

Przedszkolaka uczęszczającego na zajęcia można bez problemu uczyć nowych słówek oraz zwrotów, które prowadzą do trochę bardziej skomplikowanych ćwiczeń, takich jak recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek.

Bardzo ważna jest odpowiednia metoda nauczania

Angielski dla najmłodszych w Early Stage to zajęcia, na których pociechy poznają kilkaset słówek w ciągu roku. Dzięki przyjaznej metodzie nauczania, opierającej się m. in. na wykonywaniu różnych prac plastycznych, śpiewaniu oraz recytowaniu, dzieci w pełni angażują się w zajęcia. Ponadto, same mogą wdawać się w zabawy językowe ze swoimi rówieśnikami i tym samym ćwiczyć swoją wymowę oraz nabywać większej pewności siebie. Sam program kursów powinien być natomiast w pełni dostosowany do wieku dzieci oraz tempa nauki. Szkoła nauki angielskiego Early Stage tworzy również autorskie przedstawienia, w których udział biorą ich podopieczni. Jest to idealny sposób na przełamywanie takich barier jak np. nieśmiałość.

Nauka angielskiego od najmłodszych lat przynosi profity już w niedalekiej przyszłości

Wcześnie rozpoczęta nauka niesie ze sobą bardzo dużo zalet, które doceniają zarówno dzieci jak i ich rodzice. Dzięki dodatkowym zajęciom od najmłodszych lat i sposobie ich przeprowadzania, pociechy mogą dostrzec, ile radości niesie ze sobą przyswajanie nowej wiedzy. Poza tym, uczestnicząc w zajęciach grupowych szybciej aklimatyzują się w nowym otoczeniu i są skłonniejsze do łatwego zawierania nowych znajomości i przyjaźni. Dodatkowe zajęcia mają również bardzo duży wpływ na samodyscyplinę. Dziecko, które rozpoczęło naukę w wieku przedszkolnym będzie w stanie lepiej zorganizować swój rozkład dnia w przyszłości. Dzięki temu będzie wiedziało, ile czasu należy poświęcić na naukę, a ile na zabawę. Kolejną pozytywną rzeczą płynącą z szybkiego wkroczenia w tryb nauczania jest łatwość przyswajania nowej wiedzy również tej, pochodzącej z innych przedmiotów szkolnych.

Dodaj komentarz