Antykolkowe butelki dla niemowląt – czy warto je kupić?

Butelki dla niemowląt to podstawowy element, którego nie powinno zabraknąć w żadnej wyprawce niemowlęcej. Także mamy, które planują karmić piersią, powinny zaopatrzyć się w co najmniej dwie butelki. Pozwoli to bowiem na podanie pokarmu mamy przez partnera, kiedy kobieta będzie poza domem lub nie będzie mogła sama nakarmić dziecka z piersi. Prawdziwym hitem ostatnich lat wśród akcesoriów do karmienia niemowląt są butelki antykolkowe. Sprawdźmy, czy butelki antykolkowe są warte swojej ceny i kiedy warto je kupić!

Butelki dla niemowląt antykolkowe – rewolucja w karmieniu niemowląt

Butelki antykolkowe pojawiły się w sprzedaży kilka ładnych lat temu i od razu zawojowały rynek. Obecnie, zdecydowana większość rodziców kupuje właśnie je. Butelki antykolkowe posiadają smoczek skonstruowany w taki sposób, że zapobiega on połykaniu przez niemowlę powietrza wraz ze spożywanym pokarmem i tym samym minimalizuje ryzyko kolek. Z powodu niedojrzałego układu pokarmowego na takie dolegliwości są bowiem szczególnie narażone niemowlęta, zwłaszcza te z większym apetytem oraz jedzące łapczywie.

Butelka dla niemowlęcia z systemem antykolkowym – jak działa?

Butelki dla niemowląt z systemem antykolkowych od tradycyjnych butelek różnią się przede wszystkim kształtem. Są charakterystycznie wygięte, co pozytywnie wpływa także na trzymanie w dłoni. Taki kształt butelki ma jednak swoją uzasadnioną przyczynę: zapobiega bowiem formowaniu się pęcherzyków powietrza w mleku, dzięki czemu nie zostaną one w trakcie jedzenia połknięte przez malucha.

Smoczek w butelkach antykolkowych wyposażony jest z kolei w mały wentyl, który odpowiada za odprowadzanie powietrza na zewnątrz butelki. Powietrze obecne w butelce nie trafia więc do brzuszka dziecka, a wydostaje się na zewnątrz butelki.

Kiedy warto postawić na butelki antykolkowe?

Butelki dla niemowląt antykolkowe to z pewnością dobry wybór, jeśli nasze dziecko jest karmione mieszanką mleczną oraz chcemy lepiej zadbać o jego samopoczucie. Warto jednak wiedzieć, że butelki antykolkowe nie są w stanie w 100% wyeliminować kolek i problemów trawiennych u dziecka. Znacznie zmniejszają jednak ryzyko ich pojawienia się i z tego powodu warto po nie sięgnąć zwłaszcza, jeśli karmione z tradycyjnej butelki dziecko często płacze i cierpi z powodu kolek.

Butelki antykolkowe znakomicie nadają się jednak także do karmienia dzieci, które nie mają problemów z brzuszkiem, gdyż ich regularne stosowanie minimalizuje ryzyko wystąpienia kolek.

Jaką butelkę antykolkową kupić dla niemowlęcia?

Ogromna popularność antykolkowych butelek dla niemowląt sprawiła, że obecnie rodzice mają z czego wybierać. Tego typu butelki dla niemowląt posiada bowiem w swojej ofercie każdy większy producent akcesoriów do karmienia. Butelki antykolkowe mają jednak jedną zasadniczą wadę: są droższe od tradycyjnych butelek do karmienia bez systemu antykolkowego.

Nie oznacza to jednak, że rodzice z mniej zasobnym portfelem muszą z tego powodu rezygnować z troski o dobre samopoczucie i zdrowy brzuszek swojego dziecka! Z pomocą przychodzi nam bowiem polska marka Canpol Babies, w której ofercie znajdziemy bardzo dobrej jakości antykolkowe butelki dla niemowląt w Bobo-mania.pl. Butelki antykolkowe online dostępne są bowiem w dużo niższej cenie oraz w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do wieku oraz apetytu dziecka. Posiadają także sprawdzony system antykolkowy, który zachwala wielu rodziców.

Dodaj komentarz