Body z bawełny organicznej – zadbaj o zdrowie i skórę swojego dziecka

Każda mama dba o swoje dziecko najlepiej, jak tylko umie – zwraca uwagę na jego prawidłową dietę, gdy można ją już rozszerzać, pilnuje, by maluch spędzał wystarczająco dużo czasu na świeżym powietrzu, pielęgnuje jego prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny. Nie każdy wie jednak, że ważnym aspektem zdrowego życia dziecka jest również to, w co je ubieramy. Dlaczego lepszym wyborem jest body z bawełny organicznej, niż tej konwencjonalnej? Przybliżamy temat dziecięcej odzieży z bawełny organicznej.

Minimalne ryzyko występowania alergii

Alergie u małych dzieci to powszechny problem. Przyczyny najczęściej doszukuje się w diecie malucha lub – w przypadku karmienia piersią – matki. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, iż powodem takiego stanu rzeczy mogą być również ciuchy i pokrywająca je wszechobecna chemia. Wiele osób nie pierze ubrań po ich zakupie, uważając, że są one czyste i ładnie pachną nowością. To błąd! Każdy nowy element garderoby przed założeniem powinien zostać wyprany – nie tylko ten dziecięcy.

Body z bawełny organicznej bez wątpienia będzie lepszym i zdrowszym wyborem. Może okaże się, że zmiana diety nie jest konieczna, a nasze dziecko nie będzie musiało męczyć się już z niekomfortową wysypką?

Specjalne plantacje bawełny organicznej

Uprawa bawełny wcale nie jest łatwym zadaniem. Roślina ta jest bowiem wyjątkowo podatna na ataki szkodników, więc traktuje się ją dużą ilością pestycydów i chemicznych środków ochronnych. Niestety, wpływa to negatywnie na jakość surowca. Zostaje on poddany oczyszczaniu, a więc ma kontakt z kolejnymi silnymi środkami chemicznymi. Na sam koniec – wisienka na torcie: chemiczne farby. Nie da się w żaden sposób obronić tezy o nieszkodliwości takiej tkaniny dla dorosłego człowieka, a co dopiero dla dziecka?

Na szczęście istnieje zdrowsza i lepsza alternatywa w postaci bawełny organicznej. Tam cały proces, od uprawy roślin po produkcję konkretnych ciuchów, przebiega w sposób w pełni naturalny. Dzięki temu włókna są czyste i nie mają kontaktu z chemią. To chyba jasne, że po zgłębieniu tematu chętniej założymy dziecku koszulkę czy body z bawełny organicznej, a nie ze zwykłej, opływającej w chemiczne i szkodliwe dla człowieka środki. Warto dodać, że ta pierwsza jest zbierana ręcznie, dzięki czemu nie musi zostać poddawana chemicznemu oczyszczaniu. Samo dobro!

Miękkie, delikatne i… trwalsze

Osoby, które zgłębiły nieco temat, na pewno potwierdzą, że mając przed sobą body z bawełny organicznej i konwencjonalnej, bez trudu rozpoznają, które jest które – nawet po samym muśnięciu tkaniny palcami. Dlaczego? To proste. Ciuchy z bawełny organicznej są o wiele przyjemniejsze w dotyku: bardziej miękkie i delikatniejsze. Jest to nieoceniona zaleta w kontakcie z wrażliwą skórą dziecka. Bawełna organiczna cechuje się również dużą trwałością – a to ważne, bo dziecięce ciuchy pierzemy przecież bardzo często. Mamy wówczas pewność, że ubranko nie straci fasonu czy koloru, a do tego pozostanie miękkie.

Dodaj komentarz