Cellulit – jak się go pozbyć

cellulit

Wygląd zewnętrzny od zawsze stanowi wizytówkę człowieka. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet – można jednak zauważyć, że tych drugich w o wiele większym stopniu. Jednym z problemów natury kosmetycznej, jakich doświadczają panie pozostaje cellulit. Jak się go pozbyć – to pytanie kłębiące się w głowach kobiet z niewielką nadwagą, otyłych, ale także szczupłych. My zebraliśmy kilka najefektywniejszych sposobów, które prezentujemy poniżej.

Cellulit jest powszechnym „defektem” kosmetycznym – i to do tego stopnia, że szacuje się, jakoby problem skórki pomarańczowej dotykał aż 90 procent mieszkanek krajów wysokorozwiniętych. Powstawanie cellulitu jest związane nie tylko z nieodpowiednią dietą czy brakiem aktywności fizycznej.

Badania dowodzą, iż proces ten rozwija się również w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej – a także ma związek z oddziaływaniem toksyn, jakie wytwarzane są przez środowisko zewnętrzne. Szczęśliwie można podjąć pewne kroki, by zredukować cellulit. Jak się go pozbyć skutecznie?

Warto działać w sposób kompleksowy, a więc stosowne zabiegi uzupełnić o dietę. Idealne menu musi zawierać więcej wody oraz błonnika – najlepiej pochodzącego z warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. Oczywiście, można pomyśleć o suplementacji, jednakże dobrym rozwiązaniem będą też częste (i niewielkie objętościowo) posiłki usprawniające metabolizm. Częste picie wody oraz naparów ziołowych – np. mięty, melisy czy szałwii ułatwi natomiast usuwanie toksyn z organizmu, które są w znacznym stopniu odpowiedzialne za tworzenie się skórki pomarańczowej.

Wśród podstawowych codziennych zabiegów powinno znaleźć się nie tylko wcieranie odpowiednich preparatów kosmetycznych czy leczniczych. Dobrze jest m.in. zastosować technikę prysznica naprzemiennie zimnego i ciepłego, a także regularne masaże. Można je wykonywać samodzielnie – warto jednak zapoznać się z podstawowymi, specjalistycznymi sposobami na ugniatanie i uciskanie skóry (by pobudzić krążenie limfy w tkankach). Podczas rzeczonych masaży warto wykonywać delikatny minidrenaż.

Aktywność fizyczna – niekoniecznie forsowna – również jest wskazana. Każdego dnia powinno się poświęcić co najmniej godzinę na szybki marsz czy gimnastyczne ćwiczenia. Nie intensywność nie jest tutaj decydującym czynnikiem, lecz wspomniana już regularność.

cellulit

Cellulit można rzecz jasna zwalczać również dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Współcześnie dziedzina ta rozwija się niezwykle dynamicznie, oferując dużo mniej inwazyjne sposoby niż królująca dekady temu w sferze upiększania chirurgia plastyczna. Jakich zabiegów można zatem oczekiwać?

Prym wiedzie zdecydowanie endermologia. Jest to masaż polegający na zasysaniu oraz ugniataniu skóry przy pomocy specjalnych wałków. Niestety – metoda ta nie jest pozbawiona wad. Może powodować ból, a ponad to nie jest wskazana, jeżeli pacjentka cierpi z powodu żylaków, kruchości naczyń krwionośnych czy innych dolegliwości tego typu. W takim wypadku nie można zdecydować się na równie skuteczną mezoterapię. Zabiegi te polegają na ostrzykiwaniu specjalnymi, skoncentrowanymi preparatami. Pomocna może okazać się także terapia ultradźwiękami.

Podsumowując – sposobów na walkę z cellulitem nie brakuje. Warto jednak zachować rozsądek – zarówno w zakresie stosowanych metod, jak i wydawanych na nie pieniędzy.

Dodaj komentarz