Cobi. Klocki idealne dla Twojego dziecka!

cobi klocki

Któż w dzieciństwie nie marzył o ogromnym zestawie klocków Lego podarowanych pod choinkę? W wielu budżetach domowych nie było jednak miejsca na takie wydatki. Obecnie klocki Lego nie są już dobrem tak ekskluzywnym, co nie oznacza, że ich ceny spadły. Przeciwnie – wraz z rozwojem technologii oraz nowymi elementami koszty zabawek poszybowały w górę. Szczęśliwie na polskim rynku znajduje się alternatywa równie dobra jakościowo, jednak pozwalająca zaoszczędzić – Cobi. Klocki te rozwijają kreatywność dziecka, są też kompatybilne z innymi zestawami. Jak powstały i zmieniały się na przestrzeni lat?

Firma produkująca klocki Cobi została założona prawie 30 lat temu, bo w 1987 roku. Początkowo wytwarzano jedynie puzzle i gry planszowe, ale już od 1992 roku także flagowy produkt. Wysokiej jakości klocki konstrukcyjne były doskonalone na przestrzeni lat, co zaowocowało tym, że dziś firma może poszczycić się tytułem największego producenta klocków w Europie Środkowej oraz Wschodniej. Posiada również biura sprzedaży na terenie USA oraz w 60 innych krajach na całym świecie.

Jedną z wielu zalet, obok wysokiej jakości wykonania, pozostaje w przypadku klocków ich dużo niższa niż w przypadku duńskich odpowiedników cena. Również w ramach marki Cobi można natomiast znaleźć bardzo różnorodne zestawy, pozwalające m.in. zbudować samolot, model Titanica, czołg, szopkę bożonarodzeniową, statki kosmiczne, jeepy, a nawet pokoje bohaterek bajki Winx Club czy scenki z niezwykle popularnych Pingwinów z Madagaskaru. Dostępne są również gry klockowe oraz zestawy z większymi elementami dopasowane do potrzeb młodszych dzieci. Jak wspomnieliśmy na początku, klocki Cobi są kompatybilne z innymi markami klocków.

cobi klocki

Oznacza to, że można tworzyć znacznie bardziej zróżnicowane budowle. Ceny naprawdę dużych zestawów zamykają się w przedziale od 69 – 120 złotych. To jeszcze jeden z argumentów przemawiających za tym, by inwestować w rodzime produkty, szczególnie, gdy charakteryzują się tak dobrą jakością. Warto pamiętać, że zabawa konstrukcjami tego typu pozwala rozwijać nie tylko kreatywność, ale też sprawność manualną i prawidłową koordynację ruchów.

Dodaj komentarz