Czy można zaplanować płeć dziecka?

plec dziecka (

Planując dziecko zależy nam przede wszystkim na tym, by było zdrowe. Jednak przeważnie każdy przyszły rodzic marzy bardziej o córce lub synku. Czy można zatem zaplanować płeć dziecka? Czy są na to sprawdzone sposoby?

Istnieje kilka sposobów, by móc zaplanować płeć dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie są one w 100% pewne, można jedynie zwiększyć szansę na określoną płeć. Warto spróbować, ponieważ nie wpływają one negatywnie na żadne sfery naszego życia. Oto kilka z nich.

Kalendarz płci

Podczas współżycia dochodzi do uwolnienia plemników męskich, które są niezwykle szybkie, lecz żyją krócej oraz żeńskich, które poruszają się znacznie wolniej, lecz potrafią przetrwać znacznie dłużej. Jeśli zatem chcemy dziewczynkę, powinniśmy współżyć przed owulacją, natomiast w przypadku chłopca – dokładnie w dzień jajeczkowania. Metoda ta jest dość skuteczna.

plec dziecka

Metoda dietetyczna

Poczęcie dziecka może zająć nawet do kilku miesięcy od czasu rozpoczęcia starań. Już w momencie planowania warto zmienić swoją dietę, by zwiększyć szanse na urodzenie córeczki lub synka.

Żeby spłodzić dziewczynkę należy jeść produkty zawierające wapń i magnez, na przykład: mleko, jogurty, przetwory mączne, jaja, ryż, figi, migdały, fasolę, cebulę, paprykę, niesolone orzechy, słodycze. Należy natomiast unikać wszelkich potraw słonych.

Żeby spłodzić chłopca należy jeść produkty zawierające potas i sód, na przykład: wszelkie potrawy słone, mięso, wędliny, ryby, ryż, makaron, białe pieczywo, pomidory, ziemniaki, pestki słonecznika, oleje, margarynę. Należy natomiast unikać wszelkich słodyczy, orzechów i pełnoziarnistego pieczywa.

Chiński kalendarz płci

Określa on, że ścisły związek z płcią dziecka mają wiek matki oraz konkretny miesiąc poczęcia. Pary, które chcą plec dzieckaurodzić chłopca powinny współżyć w miesiącach oznaczonych literą „M”, natomiast w przypadku dziewczynki, wtedy gdy widnieje litera „K”.

Metoda selnas

Opiera się na odkryciu, że plemniki X i Y są naładowane w inny sposób – żeńskie dodatnio, natomiast męskie ujemnie. Komórka jajowa jest zbudowana tak, że w pewnym momencie przyciąga X, a odpycha  Y, innym razem odwrotnie. Dla pary, której zależy na skorzystaniu z tej metody planowania płci, opracowuje się indywidualny kalendarz cykli polaryzacji. Brane są wówczas pod uwagę dane takie jak: wiek, grupa krwi, data pojawienia się pierwszej miesiączki oraz przebieg cykli menstruacyjnych. Metoda ta jest skuteczna tylko w przypadku kobiet, które mają regularne cykle.

Metody planowania płci dziecka nie są całkowicie skuteczne, lecz jeśli bardzo nam zależy – warto spróbować. Może akurat uda nam się urodzić wymarzoną córeczkę lub upragnionego synka. Jednak nie można się załamywać jeśli nie przebiegnie to zgodnie z naszymi oczekiwaniami, bo przecież nie jest najważniejsza płeć, lecz zdrowie naszego dziecka.

Dodaj komentarz