Czy warto uczęszczać na szkołę rodzenia?

szkola rodzenia

O możliwości uczęszczania na szkołę rodzenia, wie chyba każda ciężarna. Nie każda natomiast decyduje się na ten krok. Czy warto uczęszczać na szkołę rodzenia? Czy ona przygotowuje wyłącznie do porodu, jak sama nazwa wskazuje?

Zajęcia w szkole rodzenia prowadzone są najczęściej przez położne, lekarzy i innych specjalistów, którzy są w stanie przekazać niezwykle istotne informacje dotyczące nie tylko porodu, ale również podstawowej opieki nad noworodkiem i niemowlakiem. Szkoła rodzenia jest zatem idealnym sposobem, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przyszłej mamy.szkola rodzenia

Szkoła rodzenia – jaką wybrać?

Przed zapisaniem się na zajęcia, warto przestudiować ofertę interesującej nas szkoły. Warto zapoznać się z programem oraz sprawdzić kto prowadzi zajęcia. Istotna jest także liczebność grupy oraz dni i godziny, w których należy uczęszczać. W niektórych szkołach rodzenia są możliwe także indywidualne konsultacje, dzięki którym można bez skrępowania zadawać pytania, których nie chcemy zadawać przy całej grupie.

Korzyści wynikające z uczęszczania na szkołę rodzenia:

  • możliwość budowania jeszcze silniejszej więzi z partnerem,
  • zasięgnięcie istotnych informacji dotyczących opieki nad Maluszkiem – istotne zarówno dla przyszłej matki, jak i ojca,
  • mężczyźni mogą zasięgnąć wiedzy o sposobie pomocy swojej partnerce podczas porodu,
  • możliwość oswojenia się z nową, stresującą sytuacją,
  • uzyskanie informacji na temat zaburzeń, które mogą pojawić się w poszczególnym etapie ciąży,
  • uczestnictwo w zajęciach, które skutecznie przygotowują do porodu (nauka oddychania, kontrola bólu, nauka relaksacji, nauka parcia).

Poród jest bardzo ważnym wydarzeniem, do którego należy być odpowiednio przygotowanym. Jeśli uważasz, że szkoła rodzenia rozwieje wiele Twoich wątpliwości oraz pomoże Ci przejść poród – nie zastanawiaj się! Znajdź odpowiednie dla Ciebie zajęcia, dzięki którym będziesz pewna, że jesteś już gotowa na przyjście na świat Twojego dziecka.

Dodaj komentarz