Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży

przeziebienie w ciazy

Przeziębienie w ciąży zdarza się dość często, ponieważ układ odpornościowy w tym czasie jest znacznie osłabiony. Zawsze wiąże się z dużym stresem dla kobiety ciężarnej, która boi się ewentualnych powikłań oraz potrzeby przyjmowania leków. Czy wiesz, że istnieją domowe sposoby na walkę z przeziębieniem? Są one nie tylko skuteczne, ale również w pełni bezpieczne dla Twojego dziecka.

Męczy Cię katar, kaszel, ból gardła i gorączka? To powszechne objawy przeziębienia. Ciąża nie jest najlepszym okresem na przyjmowanie różnych lekarstw, tym bardziej jeśli jest to dopiero pierwszy trymestr.

Delikatnego przeziębienia nie trzeba konsultować z lekarzem. Trzeba natomiast zasięgnąć jego opinii na temat leków, które chcesz zacząć przyjmować nawet jeśli są one dostępne bez recepty. Jeśli chcesz natomiast spróbować domowych sposobów na przeziębienie, przedstawimy kilka propozycji.przeziebienie w ciazy

  • Na katar doskonale działa cebula oraz czosnek – posiadają one bowiem naturalne substancje, które działają podobnie jak antybiotyk. Warto sięgnąć także po cytrusy, które są bogate w witaminę C.
  • Na kaszel najlepszy jest syrop z cebuli, czosnku i cytryny. Jak go zrobić? Najpierw wrzuć do szklanki posiekaną, dużą cebulę, dodaj dwa ząbki pokrojonego czosnku oraz wyciśnij cytrynę. Do całości dodaj cukier. Wszystko przykryj. Po kilku godzinach zlej powstały syrop. Spożywać po 1 łyżeczce 3 razy dziennie.
  • Nie ma lepszego sposobu na ból gardła jak płukanie go wodą z solą.
  • Na gorączkę koniecznie rób zimne okłady: stosuj je na czoło, kark, nadgarstki lub łydki. Zmieniaj okłady, gdy się ogrzeją. Powtarzaj, aż do uzyskania spadku temperatury.

Dopiero, gdy domowe sposoby na przeziębienie w ciąży nie przyniosą pożądanych efektów, spróbuj możliwie najbezpieczniejszych środków farmakologicznych, oczywiście po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Branie jakichkolwiek leków bez zgody lekarza, może nieść ze sobą tragiczne konsekwencje.

1 Comment

  1. Aniela says: Odpowiedz

    Na mnie domowe sposoby się nigdy nie sprawdzały. Nawet w ciązy musiałam sięgac po leki z apteki. Lekarz zawsze przepisywał mi te najbardziej naturalne jak już były konieczne. Przy samym katarze wiadomo nic nie stosowałam, na gorączke to najpierw herbata z malinami potem dopiero jakieś tabletki jak nie spadała. Na kaszel to piłam dicotuss baby syrop dla dzieci bo nie ma w składzie żadnej chemii. Po za tym gdy nie było gorączki to spacerowałam na powietrzu żeby w swoich zarazkach ciągle nie siedzieć.

Dodaj komentarz