Jak na nasz organizm działa miód z aloesem

miod z aloesem

Idea pożywienia jako lekarstwa funkcjonuje już od tysiącleci. Naturalne terapie bywają równie skuteczne, co przyjmowanie syntetycznych leków. Z pewnością też wywołują mniej efektów ubocznych. Oczywiście stosowanie takich mieszanek jak miód z aloesem ma również swoje ograniczenia, jednakże warto zapoznać się ze sposobem działania tego niecodziennego połączenia.

Choroby układu trawiennego mogą być związane z wieloma czynnikami. Dużą rolę odgrywa tutaj prowadzony styl życia, sposób odżywiania, aktywność fizyczna lub jej brak, ale przede wszystkim obecność zwiększających produkcję kwasów żołądkowych produktów w diecie. Wiadomo, że brak równowagi kwasowo – zasadowej prowadzi do odczuwania dyskomfortu nazywanego najczęściej nieżytem żołądka. Jest on związany ze stanem zapalnym występującym w obrębie błon śluzowych żołądka. Zlekceważona dolegliwość może doprowadzić nawet to powstania wrzodów żołądka i dwunastnicy, rozwoju objawów refluksowych oraz częstych ataków bólu.

Kluczem do sukcesu w profilaktyce i leczeniu jest oczywiście zmiana sposobu odżywiania. Prócz leków dostępnych w aptekach można zastosować również miód z aloesem.

Połączenie miodu i aloesu pozwala w pełni wykorzystać właściwości poszczególnych składników, które wspólnie mogą w znaczący sposób redukować ból charakterystyczny dla nieżytu żołądka. Aloes ma działanie przeciwzapalne, korzystnie wpływa także na pracę układu trawiennego – wszystko za sprawą zawartej w łodygach aloiny. Należy przy tym pamiętać, że aloes ma działanie przeczyszczające sprzyja więc również detoksykacji organizmu.

miod z aloesem

Objawy refluksu, pieczenie i brak równowagi kwasowej również są łagodzone. Podobne cechy wykazuje miód leczniczy, będący jednym ze skarbów medycyny naturalnej. Zawiera on łatwo przyswajalną glukozę oraz fruktozę, a oprócz tego witaminy, minerały oraz błonnik. Miód z aloesem można przyrządzić samodzielnie. Do potrzebnych składników należą: żel z aloesu (łodyg) oraz miód (w proporcji 3 : 1), przegotowana woda (100 ml. na każdą łyżkę aloesu). Miksturę przygotowuje się bardzo prosto. Można ją przyjmować w momencie pojawienia się objawów bądź profilaktycznie (po posiłku). Nie należy przekraczać dawki 3 łyżek żelu z aloesu na dobę z uwagi na działanie przeczyszczające, o którym wspomnieliśmy.

Dodaj komentarz