Jak wybierać proszek do prania dla niemowląt?

proszek do prania dla niemowlat

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego potrzebuje także odpowiedniej pielęgnacji. Ogromne znaczenie mają także ubrania, które mają bezpośredni kontakt ze skórą maluszka. Niezbędne jest więc używanie właściwego proszku.

Na rynku istnieje mnóstwo proszków przeznaczonych dla niemowląt. Rodzice z uwagi na częste alergie występujące u dzieci, starają się im zapobiec i szukają odpowiednich – często drogich – środków czystości. Wszystkie, nawet nowe ubrania powinny być wyprane przed pierwszym założeniem.

Na co zwracać uwagę wybierając proszek do prania dla niemowląt?

  • Musi być możliwie najbardziej delikatny.
  • Powinien posiadać specjalne atesty – badania pod kątem dermatologicznym i alergologicznym.
  • Nie powinien zawierać wszelkich wybielaczy, sztucznych barwników, enzymów i alergenów.

proszek do prania dla niemowlat

Ubrania niemowląt do 6 miesiąca życia powinno się prać osobno. Jedynym wyjątkiem jest alergia dziecka – wtedy warto prać również własne ubrania w proszku dla dzieci, ponieważ dziecko ma z rodzicem bezpośredni kontakt. Ubranka dziecięce wykonane są najczęściej z bardzo delikatnych tkanin, dlatego temperatura ich prania nie powinna przekraczać 40 stopni. Pranie w wyższej temperaturze może sprawić, że ciuszki ulegną zniszczeniu- rozciągną się lub skurczą. Pamiętaj o segregacji- osobno ubrania białe i kolorowe- tak jak w przypadku każdej odzieży.

Po 6 miesiącu życia dziecka, można podjąć próbę prania ubranek niemowlęcych w zwykłym proszku. Jeśli natomiast pojawią się na skórze dziecka jakiekolwiek zmiany skórne/wysypka, należy natychmiast wrócić do uprzednio używanego proszku dla dzieci.

Kupno proszku dla niemowląt jest wbrew pozorom dość trudnym zadaniem. Należy bowiem dokładnie przeczytać jego skład oraz sprawdzić czy posiada niezbędne atesty – wystawione na przykład przez Instytut Matki i Dziecka.

Dodaj komentarz