Kalendarz adwentowy Lego – idealny prezent od Mikołaja

Magia Świąt Bożego Narodzenia nie mogłaby istnieć właśnie bez okresu oczekiwania. Jak sprawić, by był jeszcze bardziej wyjątkowy? Na przykład ofiarowując dziecku specjalny kalendarz adwentowy.

Pierwsze, nieprzypominające w żadnym stopniu zabawek kalendarze powstawały już w XIX wieku. Stworzenie bardziej komercyjnego, bo wypełnionego słodyczami kalendarza adwentowego zbiegło się natomiast w czasie z założeniem duńskiej marki Lego. Można powiedzieć zatem, że to nie przypadek, iż produktem doskonale wpisującym się w tworzenie nowych tradycji świątecznych jest kalendarz adwentowy Lego. Ta pomagająca odliczać czas do Bożego Narodzenia i rozwijająca kreatywność zabawka pojawia się w tym roku w kilku wariantach.

Między tradycją i nowoczesnością

Klocki Lego wspomagają rozwój manualny dzieci. A ponieważ design poszczególnych zestawów jest różnorodny – to zabawka uniwersalna. U młodszych dziewczynek i chłopców klocki pomagają w nauce kształtów, kolorów – u starszych z kolei rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną.

Dobrym sposobem, by wprowadzić dziecko do magicznego świata Lego może być zakup produktu z serii Lego City. Klocki zostały zaprojektowane tak, by nawet maluchy, które dopiero rozwijają u siebie manualne zdolności mogły zbudować budynki, pojazdy oraz inne rozwijające wyobraźnie aranżacje. Kalendarz adwentowy Lego City nawiązuje oczywiście do wyjątkowego świątecznego okresu. W jednej z przegródek można powitać nawet Mikołaja. Codzienne elementy, które można zaobserwować w przestrzeni miejskiej wzbogacono o świąteczne dekoracje, jest nawet drzewko choinkowe oraz bałwanek.

Z Lego nie musisz wybierać!

Dla miłośników bardziej tradycyjnej formy kalendarzy idealnym prezentem będzie z kolei kalendarz adwentowy Lego Friends. Zestawy z tej serii były projektowane z myślą o dziewczynkach, jednak kalendarz reprezentuje to, co w Świętach uniwersalne. Zawartość kolejnych okienek przypomina „typowe” kalendarze w formie łakoci, są więc: piernikowy ludek, płatek śniegu, świeca, dzwoneczki, miniaturowe zabawki…

A co z maluchami, które mają już swoją określoną pasje? Gwiezdne Wojny to saga ciesząca się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci. Nic dziwnego, że kolejne pokolenia chętnie stają się jej fanami, a w sklepach nie brakuje zabawek stworzonych z myślą o nich. Seria Lego Star Wars funkcjonuje na rynku już od 1999 roku. Do niedawna klocki były dedykowane raczej starszym dzieciom, jednak obecnie również młodsi mogą znaleźć coś dla siebie. Kalendarz adwentowy Lego Star Wars to prezent, z którego ucieszą się mali miłośnicy i miłośniczki gwiezdnej Sagi. Zestaw składa się z ponad 300 elementów, z których składają się figurki, pojazdy oraz inne modele nawiązujące do popularnej serii filmów. Galaktyczny kalendarz jest oczywiście podzielony na 24 przegródki. Może się to wydawać nieco niekonwencjonalne, by w jednym z okienek dziecko miało zobaczyć figurkę Dartha Vadera – jednak – to właśnie filozofia marki – pobudzać kreatywność, odpowiadać na różne potrzeby dziecka. Dodatkowym atutem kalendarza jest fakt, że zabawkę można nabyć już dla 6 – latków.

Dodaj komentarz