Mądre oszczędzanie – jak kupować taniej produkty i zabawki dla dziecka?

Jeżeli masz dziecko, z pewnością wiesz, ile kosztują zabawki i produkty dedykowane najmłodszym. Jak zaopatrzyć maluszka we wszystkie niezbędne rzeczy bez wydawania fortuny? Polowanie na okazje wcale nie musi być trudne – przekonaj się o tym.

Promocje – sposób na tanie zakupy

Jednym z najprostszych sposobów, aby zaoszczędzić na zakupach, jest wykorzystanie promocji organizowanych przez dyskonty i sklepy wielkopowierzchniowe. Aktualnie wszystkie sieci wydają gazetki, z których szybko można się dowiedzieć, które produkty w najbliższym czasie zostaną przecenione. Aby sprawdzić, jakie promocje organizują w najbliższym czasie Twoje ulubione sklepy, wcale nie musisz wychodzić z domu. Gazetki w formie elektronicznej znajdziesz na tej stronie internetowej Kupino.pl. W dogodnym dla siebie momencie możesz sprawdzić, które sklepy przeceniają żywność czy środki czystości dla dzieci.

Czy zabawki z promocji są bezpieczne?

Markety i sklepy wielkopowierzchniowe oferują zarówno zabawki markowe, jak i tzw. „no name”. Niezależnie od miejsca, w którym kupisz zabawki dla swojego dziecka, powinieneś zwrócić uwagę na ich opakowania. Obowiązkowym znakiem, który musi znaleźć się na pudełkach, jest CE. To deklaracja producenta oznaczająca, że produkt spełnia wymagania jednej z dyrektyw unijnych.

Z punktu widzenia każdego rodzica istotnymi informacjami zamieszczonymi na opakowaniach zabawek są również ostrzeżenia. Przykładowo na pudełku może znajdować się znak informujący o tym, że produkt nie jest odpowiedni dla dzieci do lat 3.

Na zakupy najczęściej wybierasz się do Tesco? Jeżeli to właśnie tam masz zamiar kupić dziecku upominek w postaci zabawki, zajrzyj na stronę internetową, na której znajdziesz najnowszą gazetkę promocyjną. Jeżeli jakaś zabawka wpadnie Ci w oko, pozostanie tylko dokładnie zapoznać się z informacjami znajdującymi się na opakowaniu.

Żywność z promocji – na co zwracać uwagę?

Mleko w proszku, kaszki, słodycze czy jogurty – jako rodzic z pewnością zwracasz uwagę na promocje organizowane na żywność. W przypadku przecenionych produktów spożywczych warto zwrócić uwagę zarówno na ich skład, jak i datę ważności. Może się bowiem okazać, że niższa cena wynika z krótkiego terminu przydatności do spożycia.

Promocje na żywność organizuje każdy dyskont i sklep wielkopowierzchniowy, a to oznacza, że co tydzień do Twojego koszyka zakupowego mogą trafić produkty w niższych cenach. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, zajrzyj choćby do gazetki wydawanej przez sieć marketów Kaufland.

Fikcyjne promocje, czyli kupuj z głową

Słowo „promocja” większości z nas kojarzy się z przeceną produktu, ale w praktyce bywa różnie. Przykładowo klocki będące w promocji mogą być końcówką serii. W takiej sytuacji sklep chce się pozbyć reszty zapasów, aby zrobić miejsce na nowy produkt.

Jeżeli nie chcesz nabrać się na fikcyjne obniżki cen, nie obejdzie się bez dokładnego porównania ofert różnych sprzedawców. Ponieważ gazetki dyskontów i sklepów wielkopowierzchniowych są dostępne w wersji elektronicznej, możesz szybko sprawdzić aktualne promocje i upewnić się, że zabawki, odzież czy żywność dla swojego dziecka w danym sklepie zakupisz w najlepszych cenach. W ten sposób otrzymasz jednocześnie pełnowartościowy produkt i zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz