Mata edukacyjna dla niemowlaka

mata edukacyjna dla niemowlaka

Mata edukacyjna dla niemowlaka są dobrą alternatywą dla innych zabawek. Coraz częściej kupowana jest przez młodych rodziców. Większość firm zajmujących się sprzedażą artykułów dziecięcych, ma je w swojej ofercie, dzięki czemu możemy wybrać taką, która wyda nam się najbardziej odpowiednia. Czy mata edukacyjna jest przydatnym przedmiotem i jeżeli tak to czym kierować się podczas jej wyboru?

Mata edukacyjna dla niemowlaka to doskonały sposób, by pozwolić dziecku rozwijać swoje zmysły i poznawać otaczający świat. Rodzic w tym czasie może cieszyć się widokiem zainteresowanego nową zabawą niemowlaka, a przy tym chwilę odetchnąć.

Maty edukacyjne są doskonałym sposobem na pobudzanie zmysłów maluszka. Wzrok, słuch i dotyk są niezwykle stymulowane, co jest bardzo ważne przede wszystkim właśnie w tym początkowym okresie życia dziecka. Maty edukacyjne posiadają grzechotki, elementy szeleszczące, rozmaite lusterka i pozytywki. Czym się więc różnią od siebie? Głównie motywem, rozmiarem, kolorami i ilościami przedmiotów stymulujących zmysły.mata edukacyjna dla niemowlaka 1

Mata edukacyjna dla niemowlaka – zalety

  • Zachęcają dziecko do aktywności motorycznej i manualnej.
  • Stymulują rozwój psychoruchowy malca.
  • Ciekawa kolorystyka i motywy.
  • Wiele elementów pobudzających zmysły dziecka.
  • Bezpieczeństwo dziecka.

Należy pamiętać, że dziecko powinno korzystać z maty nie wcześniej niż w 3 miesiącu życia, bowiem dopiero wtedy zaczyna przejawiać zainteresowanie otaczającym go światem. Stosowanie maty edukacyjnej tuż po urodzeniu dziecka, może denerwować i stresować malca, ponieważ mogłoby wówczas działać na niego zbyt wiele nieznanych mu bodźców.

Przed kupnem maty edukacyjnej, należy zastanowić się nad jej wielkością – dziecko musi mieć dostatecznie dużo miejsca na zabawę. Jej zadaniem jest przede wszystkim stymulowanie zmysłów dziecka, dlatego powinna mieć możliwie wiele elementów niezbędnych do wczesnej zabawy.

1 Comment

  1. Marta says: Odpowiedz

    Maty edukacyjne niestety nie sa zbyt tanie ale wiemy że warte ceny. My swojemu niemowlaczkowi kupiliśmy matę w postaci sowy

Dodaj komentarz