Minky – aksamitna w dotyku tkanina, która oddycha

Minky to niezwykle miękka i przyjemna w dotyku tkanina, która podoba się zarówno dużym, jak i małym miłośnikom wygodnego wypoczynku. Z materiału tego najczęściej szyje się dziecięce kocyki, poszewki na poduszki oraz maskotki. Mimo tego, że minky jest materiałem uzyskiwanym syntetycznie, to jednak posiada pewne unikalne właściwości, które czynią z niego tkaninę przyjazną najmłodszym. Jakie właściwości posiada minky, jakie są jego zalety oraz gdzie możemy w atrakcyjnej cenie kupić oryginalny minky?

Minky – czym charakteryzuje się ten materiał?

Minky to tkanina uzyskiwana z wykorzystaniem włókien poliestrowych. Jednak w przeciwieństwie do innych materiałów syntetycznych, minky jest tkaniną przyjazną dla naszej skóry. Nie wywołuje bowiem podrażnień nawet najbardziej delikatnej skóry niemowlęcej, dlatego jest materiałem tak chętnie wybieranym przez rodziców.

Co więcej, minky to także tkanina, która podobnie jak materiały naturalne, m. in. bawełna oraz len, oddycha. Przykrywając nią dziecko, nie musimy więc obawiać się o jego przegrzanie czy też o to, że będzie mu pod kocykiem wykonanym z minky zbyt ciepło.

Minky jest także tkaniną łatwą w praniu, dzięki czemu może być zawsze czysta i higieniczna w użytkowaniu dla najmłodszych członków naszych rodzin. Posiada także właściwości lekko rozciągające się, ale nie zmienia przy tym swojego kształtu, przez co jest materiałem na długie lata. Kolejną zaletą minky jest także brak konieczności prasowania, gdyż jest to materiał, który praktycznie wcale się nie gniecie.

Aksamitny w dotyku materiał z charakterystycznymi wypustkami

Minky jest materiałem, który swoją ogromną popularność zyskał przede wszystkim dzięki oryginalnej fakturze. Jest to bowiem tkanina, która na swojej powierzchni posiada charakterystyczne wytłoczenia.

Najczęściej mają one postać kropek, ale w sprzedaży dostępne jest także minky z wytłoczeniami w kształcie serduszek, gwiazdek, czy też innych form. Występuje także całkowicie gładka odmiana minky, która nie jest jednak tak popularna, jak pozostałe jego rodzaje. Wszystko po to, aby minky był materiałem jak najbardziej atrakcyjnym wizualnie.

Minky to także tkanina niezwykle przyjemna w dotyku. W tym aspekcie przypomina nieco plusz, ale jest od niego bardziej miękka i aksamitna w dotyku. Dlatego doskonale nadaje się jako materiał do wyściełania dziecięcego łóżeczka oraz do wózka.

Gdzie kupić dobrej jakości Minky?

Minky nie jest materiałem drogim, ale jeśli chcemy mieć większy wybór kolorów, faktur oraz wzorów, warto zamówić go w sklepie internetowym z tkaninami. Kupując minky w Pickandcraft.pl mamy pewność, że materiał jest oryginalny i wysokiej jakości. Sklep posiada szeroki wybór różnych rodzajów tego materiału w przystępnych cenach. Jeśli więc chcemy mieć pewność, co do jakości oraz pochodzenia minky, warto zamówić go właśnie tam.

Dodaj komentarz