Misie dla niemowląt – na co zwrócić uwagę wybierając pierwszego pluszaka?

Pluszak to dla malucha nie tylko zabawka, ale też najlepszy (oczywiście poza rodzicami) przyjaciel. Twoje dziecko budzi się z nim i zasypia, dzieląc wszystkie zachwyty nad poznawanym właśnie światem. Rola przytulanek w jego rozwoju jest niesamowicie ważna, więc wybierając misie dla niemowląt warto zachować ostrożność. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tych zabawek.

Pamiętasz jeszcze swoje ulubione zabawki z czasów dzieciństwa? Potrafisz przypomnieć sobie, które z nich były ci szczególnie bliskie? O ile większość zdążyłeś już zapomnieć, to twój ukochany miś do dziś jest z tobą. Teraz, gdy na świecie jest już twoje dziecko, nie wyobrażasz sobie, by poznawało świat bez pluszowego przyjaciela u boku. W sklepach jednak jest tak wiele pluszaków, że wybór nie jest łatwy. Czym się kierować podczas zakupów?

Po pierwsze – nie oszczędzaj

Wybierając się do sklepu znajdziesz mnóstwo maskotek – od klasycznych misiów aż po pluszowe przedstawienia postaci z najpopularniejszych bajek. Niektóre z nich kuszą niskimi cenami, ale pamiętaj, że zazwyczaj idą one w parze z równie niską jakością. Rozrywające się szwy, wypadające wypełnienie i odpadające guziki to nie tylko problem estetyczny, ale też zagrożenie dla malucha, który może je po prostu połknąć. By oszczędzić sobie i dziecku takich wątpliwych atrakcji, wybieraj tylko pluszaki z wysokiej jakości materiałów, najlepiej wykonywane ręcznie.

Ponadczasowe misie dla niemowląt

Pluszowy miś nie może wyglądać byle jak. Już niedługo stanie się przecież najlepszym przyjacielem twojego dziecka i jego nieodłącznym towarzyszem. A to kolejny powód, by postawić na ręcznie wykonywane misie dla niemowląt. Większość takich przytulanek nawiązuje do najlepszych zabawkarskich tradycji, więc przypomną ci twoje własne maskotki z dzieciństwa. Nie wspominając już o tym, jaki wpływ wywrą na dopiero kształtującą się wrażliwość estetyczną malucha.

Zadbaj o maluszka

Jako jedna z pierwszych zabawek twojego dziecka, pluszaki wpływają na rozwój nie tylko wrażliwości, ale też właściwie wszystkich zmysłów. Ich miękkość pobudza bowiem poznawanie świata za pomocą dotyku, a fakt, że miś towarzyszy maluszkowi niemal cały czas, ma wielki wpływ na rozwój jego wzroku, który szczególnie dużego tempa nabiera od drugiego do dwunastego miesiąca życia dziecka. To właśnie przytulanka będzie też powiernikiem jego tajemnic i wiernym słuchaczem, stymulując jednocześnie rozwój jego interpersonalnych umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy z galeriabukowski.pl

Dodaj komentarz