Modne nie znaczy próżne – dziecko a styl

Dbałość o znajomość aktualnych trendów i włączanie ich do codziennych stylizacji to od dawna nie tylko element świata dorosłych. Coraz młodsze pokolenia chętnie przymierzają w sklepach ubranka i chcą samodzielnie decydować o swojej odzieży. Wbrew pozorom – dzieci interesują się modą. Warto dać im możliwość wyboru stroju, oczywiście w granicach rozsądku. Niezwykle istotne jest przy tym, by wybierać najlepsze gatunkowo ubrania – takie jak odzież dziecięca dostępna w renomowanych sklepach internetowych czy stacjonarnych.

Powszechnie wiadomo, że dzieci rosną szybko, więc co jakiś czas konieczna jest weryfikacja stanu garderoby. Poniżej podpowiadamy, w które z elementów stroju warto zainwestować więcej. Komfortowy płaszczyk lepiej zatem nabyć o rozmiar większy – w Banana Kids jest to możliwe, bowiem ubranka są w zróżnicowanych rozmiarach. Co więcej – priorytetem jest nie tylko funkcjonalność i wygoda (ubranka „testują” same dzieci), ale i estetyczne wykonanie.

Moda skrojona na dziecięcą miarę

Zgodne z najnowszymi trendami koszulki dla dziewczynek i chłopców, kurtki w fasonach sportowych (a’la baseball jacket), jak również eleganckie, jednorzędowe, z rękawami 3/4? W szafie malucha z pewnością znajdzie się miejsce na różnorodność. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami małej chłopczycy czy księżniczki – nie warto zmuszać dziecka do zmiany swojego stylu. Ono również ma prawo decydować o własnym wyglądzie. O ile propozycje te nie są zbyt ekstrawaganckie czy nieadekwatne do warunków pogodowych. Najważniejsze jednak, by modowe wybory nie krępowały ruchów dziecka. Upewnijmy się przy tym, że tkaniny są pozbawione toksycznych substancji chemicznych, a szwy nie znajdują się w drażniących delikatną skórę dziecka miejscach.

Garderoba kilkulatka powinna zawierać stroje na każdą okazję. Dobrze jest zorganizować je tak, by osobno znajdowały się galowe ubranka (już nie tylko białe koszule czy granatowe spódniczki, ale o wiele ciekawsze propozycje – jak na przykład sukienka w stylu Chanel), a osobno – sportowe zestawy gotowe do założenia i skompletowane. Nauczy to dziecko utrzymywania porządku.

Stylizacja kompletna – w każdym wieku

Należy pamiętać, że w szafie małego modnisia- niezależnie od tego, czy ma kilka miesięcy, czy zbliża się już do okresu swojego pierwszego buntu w wieku kilku lat –  nie może zabraknąć akcesoriów. Czapki w popularnym fasonie beanie, z nadrukami z najpopularniejszych filmów rysunkowych bądź też we fantazyjne wzory – odzież dziecięca może być niezwykle zróżnicowana także w tym obszarze. Trendem w sezonie jesienno – zimowym będą ponownie wygodne do zakładania apaszki, kominy czy opaski w stylu pin-up dla dziewczynek.

Dlaczego warto wybrać jakość?

Mimo, że dzieci potrzebują częstej wymiany ubranek warto kupować odzież dobrą gatunkowo. Dla komfortu malucha, ale i naszego. Ostatecznie należy pamiętać, że zabrudzenia na dziecięcych koszulkach czy spodenkach pojawiają się częściej, niż u dorosłych. A plamy łatwiej usuwać z materiałów wytrzymałych. Dodatkowo – nabywając odzież wysokiej jakości – przysłużymy się środowisku naturalnemu. W jaki sposób? Chociażby podarowując znajomym, lub nieznajomym (np. za pośrednictwem PSZOK, Czerwonego Krzyża czy fundacji wspierających ubogich) ubranka, z których pociecha wyrosła. Warto od najmłodszych lat wpajać dzieciom szacunek do innych ludzi oraz do Matki Natury.

Dodaj komentarz