Modyfikowane mleko dla dzieci

Modyfikowane mleko dla dzieci

Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym wzbudza wiele kontrowersji, tym bardziej jeśli dzieje się tak właściwie od samego przyjścia Maluszka na świat. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że matka może po postu nie mieć pokarmu lub ze względu na rozmaite problemy nie karmi własnym mlekiem. Czy modyfikowane mleko dla dzieci jest dla nich bezpieczne? Czym należy kierować się przy jego wyborze?

Mleko modyfikowane jest stworzone specjalnie z myślą o niemowlętach i dzieciach, dlatego jest dla nich całkowicie bezpieczne. Posiada mnóstwo składników odżywczych, które wspomagają zdrowy rozwój Maluszka. Wpływa na prawidłowe działanie układu odpornościowego, trawiennego oraz mózgu. Choć mleko modyfikowane nadal nie dorównuje mleku matki to dobrze je zastępuje. Producenci z roku na rok ulepszają swoje produkty, by sprostać wymaganiom dzieci.Modyfikowane mleko dla dzieci

Ze względu na indywidualne potrzeby dziecka, można wybrać odpowiednie mleko modyfikowane. Produkowane są bowiem specjalne mieszanki dla dzieci z alergią pokarmową, nietolerancją laktozy, celiakią, niedojrzałym układem trawiennym, a nawet dla wcześniaków. Mleka przeznaczone dla chorych dzieci można nabyć wyłącznie na receptę, natomiast pozostałe z pewnością znajdziemy w większości sklepów.

Modyfikowane mleko dla dzieci jest dobrym zamiennikiem pokarmu matki. Posiadają bowiem witaminy A, E, D, C, K, a także taurynę, karnitynę, żelazo, jod oraz probiotyki. Niektóre wzbogacone są także o rozmaite kleiki zbożowe. Mleka modyfikowane można podzielić na:

 • mleko początkowe – odpowiednie końca 5 do miesiąca życia,
 • mleko następne – odpowiednie od 6 do 12 miesiąca życia,
 • mleko Junior – odpowiednie dla dzieci od 1 do 3 roku życia.

Ze względu na ogromny wybór mleka modyfikowanego, które często jest dostosowane nawet do potrzeb chorych dzieci, z pewnością można znaleźć to odpowiednie.

2 Comment

 1. kamka says: Odpowiedz

  jeśli przyczyną kolki jest nietolerancja laktozy warto postawić na kropelki kolaktaza które polecił nam sprawdzony pediatra

  1. jaskolka89 says: Odpowiedz

   kamka, sprawdzałaś już ich działanie? Widać różnicę? 🙂

Dodaj komentarz