Największy park rozrywki w Polsce

Najwiekszy park rozrywki w Polsce

Wizyta w parku rozrywki to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Koszt biletów może stanowić dość spore obciążenie dla domowego budżetu, jednakże wyjątkowe okazje dobrze jest świętować w szczególny sposób. Zwłaszcza, że największy park rozrywki w Polsce oferuje atrakcje, których nie powstydziłyby się podobne miejsca w Europie. Co konkretnie czeka na entuzjastów rozmaitych atrakcji umożliwiających aktywność na świeżym powietrzu i nie tylko? Przejdźmy do konkretów.

Moc atrakcji dla gości w każdym wieku

Największy park rozrywki w Polsce jest zlokalizowany w województwie małopolskim, a konkretnie w Zatorze (niedaleko Oświęcimia). Energylandia, bo o tym właśnie lunaparku mowa otwarto już w 2014 roku. Jest to największe tego typu miejsce w kraju i zajmuje aż 26 hektarów. Całość obiektu podzielona jest na sfery tematyczne dedykowane poszczególny grupom wiekowym. Łącznie Energylandia oferuje ponad 60 różnorodnych atrakcji – jak wyglądają poszczególne z nich?

W strefie dla najmłodszych można znaleźć m.in. karuzele utrzymane w różnej stylistyce (np. klasyczną łańcuchową konstrukcję Latające Huśtawki czy dużą karuzelę typu wiedeńskiego Sissi), mała widokowa kolejka, tory wodne (z tematyką tropikalną, jak i arktyczną – każdy znajdzie coś dla siebie), tor „samochodowy” oraz strażacki, a nawet miejsce przeznaczone dla kilkumiesięcznych maluchów, gdzie mogą odpocząć wraz z mamą.

Atrakcje dostarczające nieco większych wrażeń znajdują się w strefie familijnej – są to np. interaktywny tor wodny, kolejka w specjalnym tunelu, autodrom, kolejka z widokiem na wszystkie instalacje z tej sekcji parku a także rollelcoastery. Warto napomknąć, iż rollercoastery Dragon oraz Mayan (ten drugi jest ulokowany już w sferze ekstremalnej) to pierwsze „odwrócone” kolejką, jaka powstały w naszym kraju. Wagoniki poruszają się tutaj pod torem, a nie ponad nim, co zapewnia dodatkowe ekstremalne wrażenia, zważywszy na wysokość całej konstrukcji.

Ekstremalna strefa to miejsce dla gości o zdecydowanie mocniejszych nerwach. Do oferowanych rozrywek należą przejazdy różnorodnymi kolejkami typu rollercoaster (odwrócone, z obrotowymi wagonami, typu launch), możliwość wizyty na wieży „swobodnego spadku” o obiecującej wrażenia nazwie Tsunami Dropper.

Nie tylko karuzele!

Poza parkiem Energylandia na terenie Zatoru znajduje się również inny lunapark – stanowiący doskonałą alternatywę dla wszystkich tych, którzy od rozrywek takich jak wszelkiego rodzaju karuzele wolą edukacyjne formy zabawy. Można tam m.in. zwiedzić Park Mitologii czy Park Ruchomych Dinozaurów. Na zakończenie dnia dobrą propozycją może być natomiast udział w seansie interaktywnym w kinie 5D.

Najwiekszy park rozrywki w Polsce

Oczywiście poza rozlicznymi urządzeniami zapewniającymi rozrywkę, Energylandia posiada także bogate zaplecze gastronomiczne. Nie brakuje tu sklepów z pamiątkami, natomiast pewne urozmaicenie (szczególnie dedykowane nieco starszym gościom) stanowią festiwale muzyczne, takie jak chociażby 80’s Superstars Festival. Energylandia staje się rozbudowuje. Na kolejne sezony zaplanowano m.in. poszerzenie strefy atrakcji wodnych, ale i otwarcie najwyższej i najszybszej kolejki górskiej – i to nie w skali kraju, lecz całej Europy. Warto zarezerwować więc czas, by wybrać się do największego parku rozrywki w Polsce.

Dodaj komentarz