Nosidełko dla dzieci – rodzaje

nosidelko

Nosidełka z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dlaczego są nabywane? Ponieważ znacznie ułatwiają komfort życia zarówno rodzica, jak i dziecka. Nie każdy jednak wie, jakie nosidełko wybrać dla swojego malca. Czym więc należy się kierować?

Podczas poszukiwań odpowiedniego nosidełka, musimy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Produkt musi posiadać więc niezbędne certyfikaty, dzięki którym upewnimy się, że spełnia wszelkie istotne normy. Nosidełko musi być także odpowiednio dobrane do wieku i wagi dziecka oraz trybu życia. Wyróżniamy kilka rodzajów, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Nosidełko klasyczne

Ten rodzaj jest najczęściej wybierany przez rodziców. Charakteryzuje go lekko usztywniany i wytrzymały koszyk oraz szerokie i regulowane szelki, które są obszyte miękkim materiałem, by uniknąć ewentualnych otarć u malca. Główka dziecka jest całkowicie bezpieczna dzięki tylnemu podparciu – to bardzo istotne, ponieważ zapobiega ono wszelkim urazom.

Nosidełko klasyczne jest odpowiednie wyłącznie dla dzieci, które potrafią już sztywno trzymać główkę (około 3 miesiąc życia). Pozwala zachować malcowi bezpieczną pozycję fizjologicznej żabki.

Jak nosić dziecko?  

W nosidełku klasycznym dziecko powinno być noszone przodem do rodzica. Niektóre jednak są przeznaczone do odwrotnego sposobu, tj. przodem do świata, czego nie polecamy, ponieważ nie jest bezpieczna dla dziecka.

Nosidełko turystycznenosidelko

Nawet podczas przemierzania górskich szlaków może towarzyszyć nam nasz Maluch! Wystarczy zaopatrzyć się w nosidełko turystyczne, które swym wyglądem przypomina duży plecak podróżny! Charakteryzują go niezwykle mocne i wytrzymałe szelki oraz pas biodrowy. Jego kosz jest bardzo głęboki i usztywniany stelażem. Nad głową dziecka znajduje się daszek, którego celem jest ochrona przed deszczem i słońcem.

Produkt ten jest odpowiedni dla dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć (około 8 miesiąc życia).

Jak nosić dziecko?

W nosidełku turystycznym dziecko powinno być noszone na plecach, przodem do rodzica.

Nosidełko ergonomiczne

Nosidełko ergonomiczne można porównać zarówno do klasycznego, jak i chusty do noszenia. Jego ogromną zaletą jest idealne dopasowywanie się do kształtu ciała dziecka, a także lekkie usztywnienie, które sprawia, że malec jest bezpieczny. Dobrej jakości nosidełko ergonomiczne, wykonywane jest wyłącznie z naturalnych materiałów.

Produkt ten jest odpowiedni dla dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć (około 8 miesiąc życia).

Jak nosić dziecko?

Nosidełko ergonomiczne daje największą dowolność w tej kwestii. Można bowiem nosić dziecko zarówno z przodu, na biodrze, jak i z tyłu.

Koszt nosidełek dla dziecka jest bardzo zróżnicowany. Można je nabyć za 50 zł, ale także w granicach 1000 zł. Wszystko uzależnione jest od producenta, jakości wykonania oraz wszelkich udogodnień.

Warto zaopatrzyć się w nosidło, ponieważ jest ono przyjemnym i bezpiecznym sposobem na noszenie malca. Z pewnością jeśli raz z niego skorzystasz, nie będziesz potrafiła już zrezygnować.

Dodaj komentarz