O czym pamiętać kupując ubranka, które powinny znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

Aby dobrze przygotować się na nową rolę, jaką jest opieka nad dzieckiem, trzeba pomyśleć o skompletowaniu potrzebnych rzeczy. Wśród nich znajdują się między innymi ubranka. Gdzie się w nie zaopatrzyć? Na co uważać?

Duży wybór

Dziś nie ma najmniejszego problemu z dostępnością artykułów, które niezbędne są dla maluchów. Duży sklep dziecięcy, jak Entliczek Dziecięce Centrum Handlowe zdecydowanie ułatwia zrobienie zakupów, ponieważ w tym jednym miejscu znajdziemy wszystko, co potrzebne. Natomiast ta mnogość towarów czasami sprawia, że trudniej podjąć decyzję. Na pewno nie jest łatwo, gdy ogląda się ubrania, które kuszą pięknymi kolorami. Jednak nie tylko na sam wygląd należy zwrócić szczególną uwagę.

Kwestie praktyczne

Ubieranie nie jest sprawą prostą, ponieważ będący ciągle w ruchu i niespokojny maluch nie będzie nam ułatwiał tego zadania. Dlatego warto rozejrzeć się za ciuszkami, które szybko się wkłada i nie trzeba tracić dużo czasu na przewlekanie guzików przez dziurkę. Lepiej sprawdzą się zatrzaski, również z tego powodu, że niemowlak bierze do buzi różne przedmioty, a taki guzik, który oderwie się od bluzki, może stanowić poważne zagrożenie. Z kolei rozpięcia na ramionach pozwolą bez problemu przełożyć ubranko przez główkę. Należy także pamiętać, że dziecko potrafi się szybko zacząć denerwować zbyt długim ubieraniem, dlatego cała czynność musi być wykonana sprawnie.

Bezpieczeństwo i wygoda

Często jest tak, że rodzice lub członkowie rodziny mają skłonność do kupowania rzeczy bardzo strojnych, ale z perspektywy małego człowieka dość niewygodnych. Zapewne tiulowa spódniczka, czy jeansowe spodnie wyglądają ładnie, jednak nie dają pełnej swobody ruchów, nie są zbyt wygodne. Szczególnie na początku wystarczą dość podstawowe ubranka, między innymi śpioszki, koszulki, body, które przede wszystkim będą praktyczne. Poza tym uważać trzeba na aplikacje i różne naszywki. Najmłodsi lubią wkładać wszystko do buzi, dlatego taka oderwana ozdoba może stanowić duże zagrożenie. Baczną uwagę należy zwrócić na tkaninę, ponieważ najlepsze będą rzeczy zrobione z naturalnych materiałów, jak bawełna, wełna, czy bambus. Nieprzepuszczające powietrza stroje to prawdziwa katorga dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci.

Na koniec jeszcze jedna ważna rada, a mianowicie – o wyprawce warto pomyśleć odpowiednio wcześnie, by uniknąć niepotrzebnego pośpiechu i stresu. Tak naprawdę nie można być do końca pewnym terminu porodu wyznaczonego przez lekarza, a poza tym pod koniec ciąży może być ciężej z kondycją i energią.

Dodaj komentarz