Pomysł na zabawę z dzieckiem

Opieka nad dzieckiem to codzienne wyzwania dla rodziców i opiekunów. Wymyślanie zabaw, które mają zająć czas malucha, zainteresować go, a przy okazji pomóc w jego rozwoju, z czasem staje się coraz trudniejsze. Rodzice muszą być niezwykle kreatywni, a oprócz tego odnaleźć się ogromnej ofercie zabawek dla dzieci, by nie nabrać się na marketingowe pułapki i nie kupować rzeczy niepotrzebnych. Warto postawić na klasykę – masy plastyczne to coś, co uwielbiają wszystkie dzieci.

Masy plastyczne dla dzieci

To szeroka grupa produktów, wśród których znajdują się różnego rodzaju masy. Każda charakteryzuje się określonymi właściwościami: ciastolina jest bardzo elastyczna i można się nią bawić z użyciem różnych wyciskarek; modelina także jest bardzo plastyczna, a gdy zanurzy się ją w wodzie to twardnieje na stałe. Plastelinę znają wszyscy – pod wpływem ciepła rąk staje się miękka i elastyczna. Dość niedawno na polskim rynku pojawiła się piaskolina, zwana także piaskiem kinetycznym. Jest to masa zupełnie inna od tych powyższych. Dzieci ją uwielbiają.

Piasek kinetyczny doskonałym pomysłem na zabawę z dzieckiem

Piaskolina ma konsystencję, którą trudno opisać komuś, kto nigdy nie miał tej masy w rękach. Jej skład to praktycznie 100% zwykłego piasku, oczyszczonego z wszelkich zanieczyszczeń. Ziarenka połączone są za pomocą polimeru, który wpływa na niesamowitą konsystencję tej masy plastycznej. Piasek kinetyczny w dotyku może przypominać mokry piasek na plaży. Piasek przesypuje się przez dłonie dziecka, lecz ziarenka cały czas są połączone ze sobą tak, jakby się do siebie przyciągały. Dzięki tej niezwykłej masie można dzieciom zrobić domową piaskownicę. Co najważniejsze – piasek nie brudzi rąk. Jest bezpieczny dla dzieci i mogą się nim bawić maluchy od około 2go roku życia.

Jak się bawić piaskiem?

Ekspert sklepu Hulahop.pl radzi, żeby urozmaicać zabawę z piaskiem kinetycznym za pomocą akcesoriów, które posiadamy w domu: wałka do ciasta czy zwykłych klocków. Wałkiem można rozwałkować masę, a klockami wycinać z niej różne kształty. Do zabawy przydadzą się też foremki, dzięki którym dziecko zbuduje np. zamkową wieżą. Warto też wyznaczyć miejsce do zabawy piaskiem lub kupić specjalną kuwetę. Dzięki temu po zabawie będzie znacznie mniej sprzątania.

Kolorowy, brokatowy, neonowy?

Domowa piaskownica będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki różnym kolorom piasku kinetycznego. Sklep z zabawkami oferuje piasek w kolorze fioletowym, różowym, brązowym, metalicznym, a także w różnych neonowych, bardzo jaskrawych barwach. Oprócz tego niektóre zestawy zawierają foremki, dzięki którym dzieci mogą stworzyć z piasku naprawdę niesamowite budowle. Piasek kinetyczny to doskonały pomysł za zabawę z dzieckiem. Dostarcza wiele radości, rozwija kreatywność i pozwala maluchom poczuć się jak w piaskownicy albo na plaży.

Dodaj komentarz