Rozwijaj kreatywność swojej pociechy z Lego Technic!

lego technic

Klocki Lego na stałe zapisały się w popkulturze jako jeden ze sztandarowych produktów duńskich na eksport. Zabawki z ich logo cieszą się popularnością zarówno wśród młodszych dzieci, jak i starszych kolekcjonerów. Jedną z bardziej lubianych serii pozostaje Lego Technic. Poniżej krótka charakterystyka zestawów sygnowanych w ten sposób.

Lego Technic jest jedną z tych serii, na której bazują również inne kolekcje marki. Jej cechą dystynktywną pozostaje unikalny sposób budowy klocków, ale także ich funkcjonalność poszczególnych elementów. Co ciekawe, Technic wprowadzono już cztery dekady temu. Pierwsze propozycje nazywane były zbiorczo Expert Builder, natomiast od 1984 roku zaczęła funkcjonować obecna nazwa. Klocki sprzedawano z ograniczeniem wiekowym od 9 lat – od początku były więc tworzone z myślą o starszych dzieciach. Technic to seria, w której niemal każdy zestaw posiada ruchome elementy maszyn, a złożenie poszczególnych części wymaga pewnych manualnych umiejętności.

Współcześnie serie Lego Technic nadal są produkowane i nic nie wskazuje na to, by kolejne zestawy nie pojawiały się systematycznie w ofercie marki. To właśnie dzięki Technic wprowadzono takie elementy, jak m.in.:

  • belki, czyli bloki z otworami krzyżykowymi bądź okrągłymi, o różnych długościach i kształtach;
  • piny, znane także jako kołki, puste w środku cylindryczne i niewielkie części, które można osadzać w okrągłych otworach belek;
  • rozciągliwe gumki – o płaskim cylindrycznym kształcie wykonane, jak sama nazwa wskazuje, z rozciągliwego, elastycznego tworzywa
  • części pneumatyczne, o bardziej skomplikowanej konstrukcji, działające na zasadzie tłoków;
  • sprężyny znajdujące zastosowanie w zawieszeniach pojazdów.

lego technic

Seria Technic oferuje też możliwości niespotykane w przypadku innych klocków. Elektryczne silniki, zasilane poprzez miniakumulatory bądź baterie pozwalają na tworzenie naprawdę kreatywnych egzemplarzy zabawek. Co więcej – od 2007 roku w sprzedaży oferowane są nowe rodzaje silników – sterowane przy pomocy pilotów na podczerwień. Klocki Lego nie byłyby oczywiście tak wyjątkowe, gdyby nie figurki. Te w ramach serii Technic odznaczały się większymi rozmiarami oraz ruchomością. Nie występują jednak w każdym z pakietów – a obecnie w ogóle nie są produkowane. Niemniej – Lego Technic to zdecydowanie produkt, który zasługuje na zainteresowanie konsumentów – niezależnie od ich wieku czy płci.

Poniżej jedna z maszyn stworzona za pomocą klocków Lego z serii Technic:

Dodaj komentarz