Samoobrona dla kobiet w ciąży – to jest możliwe!

ciaza

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa dla każdej kobiety. Jednak kiedy jesteś w ciąży lub masz małe dziecko, w niebezpiecznej sytuacji musisz obronić aż dwie osoby. Jak możesz sobie z tym poradzić?

Nie bądź łatwym celem

Ciężarna kobieta może wydawać się napastnikowi ofiarą, która nie będzie się bronić. Z pewnością grzecznie odda telefon i wszystkie pieniądze, bo przecież co innego mogłaby zrobić? Taki złodziej może się nie spodziewać, że pomimo ciąży, kobieta może zastosować pewne środki do obrony własnej. Już sam element zaskoczenia napastnika działa na Twoją korzyść! Jakie narzędzie wybrać? Co zrobić, gdy znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji?

Bezlitosne dla napastnika, bezpieczne dla Ciebie

To podstawowa zasada przy doborze środka do samoobrony. Bezlitosny to nie znaczy taki, który ma zabić agresora, ale skutecznie powstrzyma go przed atakowaniem. Bezpieczny środek to ten, którego możesz użyć legalnie i bez obaw, że zaszkodzisz sobie lub dziecku. Pamiętaj, że powinnaś zachować szczególną ostrożność, nawet jeśli narzędzie do samoobrony wybierzesz z głową i korzystając z porad ekspertów w tej dziedzinie.

Samoobrona dla kobiet

Najpopularniejsze narzędzia do obrony własnej dostępne bez zezwolenia to gaz pieprzowy, paralizator i kubotan. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale łączy je to, że są łatwo dostępne i proste w obsłudze. Odpowiednio używane są też bardzo skuteczne – mocny gaz pieprzowy może uniemożliwić agresorowi atakowanie nawet przez kilkanaście minut, a dobry paralizator zadziała przez grubą warstwę ubrań. Wymienione narzędzia zmieszczą się w każdej damskiej torebce, a nawet w kieszeni, więc jedno z nich możesz mieć zawsze przy sobie, jeśli np. wracasz do domu po zmroku.

Środki ostrożności

Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy masz małe dziecko, używając gazu, paralizatora lub innego środka powinnaś być szczególnie ostrożna. Uważaj, aby agresor nie pozbawił Cię narzędzia, bo może użyć go przeciwko Tobie. Paralizator działa tak, aby powodował chwilowy paraliż bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia i życia. Jednak nie wolno go używać wobec kobiet w ciąży! Może to mieć poważne konsekwencje dla przyszłej mamy i jej dziecka.

Gaz pieprzowy swoje działanie zawdzięcza kapsaicynie – substancji występującej m.in. w ostrych papryczkach. Aby uniknąć przypadkowego rykoszetu podczas używania gazu, warto wybrać gaz w żelu lub w strumieniu, zamiast najtańszych gazów stożkowych. Różnica między nimi jest dość spora – gaz w chmurze tworzy mgłę, która może podrażnić także osobę rozpylającą środek. Gazy żelowe i strumieniowe wymagają precyzyjnego wycelowania w twarz napastnika, ale nie powodują efektu chmury, więc są bezpieczniejsze.

Jeśli mimo wszystko boisz się używać mocnego gazu, możesz zaopatrzyć się w gaz pieprzowy na psy – stężenie kapsaicyny w takim gazie jest nieco niższe, niż w tych przeznaczonych do obrony przed ludźmi. Mimo to są również skuteczne, ponieważ reakcja organizmu na gaz jest bezwarunkowa.

Dodaj komentarz