Najskuteczniejsze zioła na żołądek!

Niektórzy mają tendencję do bardzo częstego bólu żołądka. Szukają wówczas rozmaitych sposobów, aby sobie z tym poradzić. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre zioła mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Jakie napary są więc polecane podczas problemów żołądkowych? Jakie zioła na żołądek warto stosować?

Nadkwaśność, zgaga, refluks czy bóle brzucha towarzyszą regularnie w codziennym życiu coraz większej liczbie osób. Pierwszą i najważniejszą przyczyną problemów żołądkowych jesteśmy my sami. Wielu z nas równie mało dba o swój brzuch, jak o higienę i jakość życia, która coraz częściej staje się bardziej koniecznością niż wyborem. Tempo, w jakim żyjemy sprawia, że jesteśmy zmuszeni do jedzenia w pośpiechu produktów wysoko przetworzonych, a do tego dochodzą różnego rodzaju używki, głównie alkohol i papierosy. Dodatkowo do rozstroju żołądka przyczyniają się problemy natury psychologicznej, takie jak stres i kłopoty osobiste. Można powiedzieć zatem, że choroby żołądka są znakiem, że ludzie nie radzą sobie z „trawieniem” świata zewnętrznego.

ziola na zoladek

Wybrane zioła na żołądek

Czy istnieje zatem jakieś naturalne remedium na powtarzający się, nie spowodowany poważniejszymi schorzeniami, dyskomfort w żołądku? Okazuje się, że rozwiązanie jest stosunkowo proste, ponieważ ulgę przy nawracających kłopotach żołądkowych może przynieść spożywanie ziołowych naparów.

Zioła na żołądek

 1. Napar z mięty pieprzowej
 2. Zielona herbata
 3. Siemię lniane
 4. Napar z kopru włoskiego
 5. Herbata z imbiru
 6. Odwar z kłącza pięciornika

Napar z mięty pieprzowej

Będzie on idealnym dopełnieniem po posiłku, ponieważ doskonale zapobiega niestrawności.

Zielona herbata

Jest ona aktualnie niezwykle popularna. To idealny sposób na usprawnienie trawienia. Masz wzdęcia? Pij regularnie zieloną herbatę.

Siemię lnianeziola na zoladek

Działa na żołądek w sposób osłonowy.

Napar z kopru włoskiego

Doskonale poprawia trawienie i pomaga podczas nagromadzenia gazów w jelitach.

Herbata z imbiru

Jest szczególnie polecana podczas rozstroju żołądka, choroby lokomocyjnej, niestrawności oraz refluksu. Jest to bardzo popularne zioło lecznicze. Ma zbawienny wpływ podczas rozmaitych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Odwar z kłącza pięciornika

Doskonale sprawdzi się podczas biegunek, rozmaitych bólów żołądka oraz nieżytu jelit. Zwiększa wydzielanie soków trawiennych oraz usprawnia działanie przewodu żółciowego.

Zioła na żołądek mają pozytywny wpływ na nawracające problemy z całym układem trawiennym. Należy jednak pamiętać, by stosować je regularnie – wtedy z pewnością wszelkie dolegliwości ustąpią lub będą rzadsze i łagodniejsze.

Zioła na żołądek w ciąży

Jesteś w ciąży? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że w tym czasie musisz dbać o siebie w sposób szczególny. Z pozoru wydaje się, że zioła nie mogą mieć negatywnego wpływu w żadnym przypadku, bo przecież są całkowicie naturalne! Otóż w czasie ciąży, niektóre zioła są zakazane. Nie wiesz jakie? Nie posiadasz dostatecznej wiedzy dotyczącej ziołolecznictwa? W takim razie koniecznie skonsultuj się z lekarzem prowadzącym ciążę, który podpowie Ci, które są bezpieczne, a które lepiej w Twoim stanie unikać.

2 Comment

 1. aniolek89 says: Odpowiedz

  A jakieś zioła na ból głowy znacie?

  1. Mama Marysi says: Odpowiedz

   Mięta powinna pomóc 🙂

Dodaj komentarz