Suche powietrze w pokoju maluszka – jak z nim walczyć?

suchepowietrzewpokojumaluszka2

Sezon grzewczy i odkręcone kaloryfery to czas, gdy powietrze w domu ma tendencję do przesuszania. Zauważyłaś objawy tego w pokoju Twojego dziecka? Zobacz, jak z tym walczyć, by zapewnić maluszkowi komfortowe i zdrowe warunki do oddychania!

Pamiętaj o regularnym wietrzeniu

Podstawowy nawyk, który powinnaś w sobie wyrobić w przypadku suchego powietrza w pokoju dziecka, to regularne wietrzenie pomieszczenia. Zamiast jednak niepotrzebnie je przy tym wychładzać, postaw na szybkie acz efektywne wietrzenie – po prostu otwórz okna na oścież na maksymalnie 15 minut, robiąc przy tym lekki przeciąg. W takich warunkach nawet 15 minut wietrzenia wystarczy, aby osiągnąć zadowalający efekt.

suchepowietrzewpokojumaluszka3

Rozwieś na grzejniku mokre ręczniki

Nic nie działa tak dobrze jak sprawdzone sposoby odziedziczone po mamie czy babci. Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, z pewnością przyznasz nam rację, że rozwieszenie mokrych ręczników na grzejniku to jeden z lepszych pomysłów na to, jak szybko i sprawnie pozbyć się suchego powietrza w domu. O czym jednak pamiętać, by zabieg ten okazał się rzeczywiście skuteczny?

– uważaj na to, by ręcznik nie był nasączony żadnymi silnymi detergentami czy środkami zapachowymi, które mogłyby podrażnić wrażliwe drogi oddechowe maluszka,

– pamiętaj o regularnym wymienianiu ręcznika na nowy – czy też zamaczaniu go na nowo – gdy wyschnie, przestaje spełniać swoją rolę,

– nie stosuj jednego ręcznika przez zbyt długo – mogą się na nim nagromadzić bakterie pleśni,

– na noc wybieraj grube ręczniki o mięsistym splocie, które zatrzymują wilgoć na dłużej – nie będziesz musiała wstawać, by je wymienić.

Kup dobry nawilżacz powietrza

Najskuteczniejszą metodą walki z przesuszonym powietrzem, którym się ciężko oddycha, bez wątpienia jest nawilżacz powietrza. Czym się kierować przy jego zakupie? Przede wszystkim upewnij się, że jest przeznaczony do pomieszczenia o dokładnie takim metrażu, jak pokój Twojego dziecka. Co się stanie, gdy wybierzesz nieprawidłowo?

suchepowietrzewpokojumaluszka1

Jeśli zalecana powierzchnia będzie zbyt mała, urządzenie po prostu nie spełni swojej funkcji – czyli powietrze wciąż będzie zbyt suche nawet wtedy, gdy sprzęt będzie działać. Jeśli z kolei zalecany metraż będzie zbyt duży, korzystanie z nawilżacza będzie po prostu nieekonomiczne – urządzenie zadziała, jednak jego eksploatacja będzie Cię kosztować więcej niż powinna. W przypadku włączania przez cały sezon, zdecydowanie uszczupli to Twój portfel. Więcej wskazówek dotyczących doboru dobrego nawilżacza powietrza znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepszy-nawilzacz-powietrza-poznaj-opinie-naszych-klientow.bhtml.

Zamiast wydawać pieniądze na sam nawilżacz, możesz dołożyć trochę więcej, a kupić urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko nawilży, lecz również zjonizuje, oczyści czy osuszy powietrze w zależności od potrzeby. Tak uniwersalne rozwiązania zawsze są w cenie!

Dodaj komentarz