Top 3 spacerówek na rynku

stockholm-stroller

Trudno wybrać wózek idealny, bo każdy ma inne potrzeby, ale to są wózki, które spełniają wiele warunków i na tle innych testowanych wózków wypadają najlepiej i najbardziej uniwersalnie!

Wózek spacerowy posłuży Ci nawet na 3 lata. Nieprzemyślany zakup może ujawnić się wówczas, gdy okaże się, że wózek nie posiada kilku podstawowych funkcji, na których bardzo Ci zależało. Oczywiście trudno jest wybrać idealny wózek, odpowiadającym każdemu, ale jest kilka funkcji podstawowych, które przydają się każdemu.

Spacerówka to drugi wózek, którym jeździ dziecko po okresie niemowlęcym. Rodzice oczekują, że wózek będzie sprawiał już mniej problemów niż gondola, biorąc pod uwagę składanie, noszenie czy przewożenie. Taki wózek musi być bezpieczny, lekki, zwrotny, stabilny, ale też wygodny dla dziecka.

Poznaj subiektywną listę 3 najlepszych spacerówek na rynku:

Elodie Details Stockholm Stroller

Wózek Stockholm Stroller (na zdjęciu) posiada duże sprawne koła, które poradzą sobie zarówno na asfalcie jak i drogach gruntowych. Wózek ten bardzo wygodnie się prowadzi i jest niezwykle łatwy w obsłudze. Posiada również szerokie oparcie, które rozkłada się do pozycji prawie płaskiej – śpiący maluch może wygodnie rozłożyć się na boku lub na brzuszku. Pięciopunktowe, łatwo regulowane pasy zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, a daszek, który po rozłożeniu może zakryć prawie całe dziecko, skutecznie ochroni je przez słońcem, deszczem lub wiatrem.

Greentom – Upp Classic

Ten wózek został całkowicie wykonany z przetworzonego ponownie plastiku i dzięki temu jest najbardziej ekologicznym wózkiem jaki znamy. Oprócz tego jest wytrzymały, a zarazem bardzo zwrotny i lekki, waży tylko 8,5 kg. Twórcy marki Greentom postawili na funkcjonalną prostotę, dającą komfort i wygodę zarówno dziecku jak i rodzicom. Wózek posiada tylko naprawdę niezbędne funkcje i nie ma żadnych skomplikowanych mechanizmów. Wózek przeznaczony jest dla starszaków, więc ma bardzo obszerne 34 centymetrowe siedzisko i długie oparcie. Wygodny daszek zakrywa niemal całego pasażera, a pasy bezpieczeństwa i plastikowy pałąk dbają o jego bezpieczeństwo.

 Gesslein S4 Air+

Wózek ma dużą budkę z okienkiem wentylacyjnym, która powiększa się jeszcze po rozsunięciu suwaka. Jego obszerne siedzisko przypomina szeroki fotel. Oparcie jest regulowane i może przyjąć niemal pionowe położenie, a w drugą stronę rozkłada się prawie do pozycji leżącej. Wózek jest dość duży i ma udźwig aż do 20 kg, ale robi się niewielki po złożeniu, co może być zaletą dla tych, którzy narzekają na brak miejsca. Dużym atutem wózka jest regulowany podnóżek, który zwiększa wielkość siedziska. Dzięki tej regulacji nogi dziecka nie zwisają, co jest niezwykle wygodne podczas snu malucha.

Powyższa lista jest oczywiście dość subiektywną oceną. Dla jednych będzie ważny poziom rozkładania siedziska, dla innych regulowany podnóżek lub głęboki kosz na zakupy. Warto pamiętać, że im więcej udziwnień, tym wózek cięższy, a waga również liczy się podczas wyboru wózka. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie cechy, jakie powinna spełniać dobra spacerówka, można wybrać kilka wózków, które w dużej mierze spełniają kryteria nawet bardzo wymagających rodziców.

Artykuł opracowany przy współpracy z sklepem bobomio.pl, gdzie znajdziesz nie tylko wózki spacerowe: https://bobomio.pl/dla-dziecka/wozki

2 Comment

  1. Beata says: Odpowiedz

    A jakieś zestawienie spacerowek dla bliźniąt będzie?

    1. Mama Marysi says: Odpowiedz

      Dzień dobry! Nie wiemy czy będzie to stricte zestawienie, ale temat wózków dla więcej niż jednego dziecka na pewno poruszymy 🙂

Dodaj komentarz