Jak trafnie dobierać tapety dziecięce?

Pomalowanie ścian w przypadku pokoju dziecka nie jest praktycznym rozwiązaniem – wiedzą o tym wszyscy rodzice. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce, które dziś aktualnie są dostępne w rozmaitych kolorach. Podpowiadamy, jak wybrać tapety, aby były one praktycznym i stylowym dodatkiem.

Tapety dziecięce – aby pobudzić wyobraźnię dziecka

Od niedawna tapety dziecięce są w modzie – coraz więcej rodziców decyduje się na ten dodatek, bo jest on praktyczny i jednocześnie pozwala na szybką metamorfozę wnętrza. Ponieważ tapety są kolorowe, rozbudzają też wyobraźnię dziecka. W zależności od wieku maluszka, rodzice mogą zdecydować się na tapety np. z motywami bajkowymi. Tapety dziecięce idealnie nadają się zarówno do pokoju niemowlaka, jak i starszego dziecka, przy czym warto pamiętać o doborze wzoru. W przypadku małych dzieci sprawdzą się tapety np. w kropeczki czy gwiazdeczki, które będą przyciągać wzrok. Starsze dzieci z pewnością będą obstawać przy tapetach z bohaterami ze swoich ulubionych bajek.

Zadbaj o sen i rozwój swojego dziecka – o czym pamiętać, wybierając tapety?

O tym, jak bogata jest oferta producentów tapet dziecięcych, świadczy asortyment licznych sklepów online. Aby zakupy można było uznać za udane, warto pamiętać nie tylko o dostosowaniu wzoru tapet do wieku dziecka, lecz także intensywności kolorów Pokój dziecka to miejsce, gdzie ono wypoczywa, uczy się i bawi. Zbyt intensywne kolory mogą rozpraszać jego uwagę i utrudniać zasypianie. Z tego względu najlepiej wybrać tapety dziecięce w pastelowych, czyli stonowanych, odcieniach.

Aby tapety dziecięce były praktyczne

Kolor i wzór tapet mają ogromne znaczenie dla uzyskanego efektu aranżacyjnego. Jeżeli chcesz zakupić tapety dziecięce, zwróć uwagę również na to, aby były one praktyczne. Część producentów proponuje zmywalne – wystarczy przemyć je gąbką nasączoną wodą, aby usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia. To doskonały sposób, aby utrzymać tapety w nienagannej czystości. Młodsze dzieci może zainteresować wzór na tapecie. Jeżeli tapeta nie będzie wykonana z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, może się okazać, że remont pokoju dziecka będzie potrzebny wcześniej niż było to w planach. Z tego względu specjaliści rekomendują zastosowanie tapet dziecięcych wykonanych z grubej i wytrzymałej fizeliny.

Dodaj komentarz