Ubezpieczenie na narty dla dziecka z podstawówki

ubezpieczenienanartydladzieckazpodstawowki1

Ferie coraz bliżej. Jeśli Twoje dziecko uwielbia jazdę na nartach i czeka na to przez cały rok, nie musisz głowić się, gdzie je wysłać. Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli umie jeździć i dobrze sobie radzi, może spotkać je wiele nieprzewidzianych sytuacji. Znasz powiedzenie, że na zimne lepiej dmuchać? To prawda. Wybierz zatem odpowiednie ubezpieczenie narciarskie i zapewnij podopiecznemu pełną ochronę.

Dlaczego OC w ubezpieczeniu narciarskim dla dziecka ma znaczenie?

Polisa OC kojarzy się z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Nic dziwnego, w końcu jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Ale nie tylko! OC występuje dodatkowo jako polisa w życiu prywatnym i chroni objęte nią osoby przed odpowiedzialnością cywilną w razie nieumyślnego wyrządzenia komuś krzywdy albo zniszczenia jego mienia.

OC uwzględnione w ubezpieczeniu narciarskim sprawia, że jeśli dziecko uczy się, szlifuje warsztat lub po prostu zjeżdża ze stoku i przypadkowo w kogoś wjedzie, Ty jako rodzic nie będziesz musiał płacić za leczenie osoby poszkodowanej ani sponsorować jej nowych nart.

ubezpieczenienanartydladzieckazpodstawowki3

Siłą rzeczy im szersza ochrona w ubezpieczeniu narciarskim, tym więcej zapłacisz za polisę. Nietrudno się zakręcić, pogubić i ostatecznie przepłacić. Nie wybieraj pakietu naprędce ani pochopnie. Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń turystycznych, by uzyskać listę ofert towarzystw wraz z zakresem i cenami. Porównaj je samodzielnie: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-narty-i-snowboard/

Jakie koszty leczenia w ubezpieczeniu narciarskim będą wystarczające?

Początkowo możesz się wzbraniać przed zakupem ubezpieczenia narciarskiego dla dziecka, z racji iż przecież zapewnia je organizator (jeśli wysyłasz dziecko na obóz lub wycieczkę). Musisz jednak wiedzieć, że ubezpieczenie to ma niskie kwoty gwarancyjne, by cena obozu także mogła być niska i więcej osób z niej skorzystało. To z kolei sprawia, że jeśli dziecko znajdzie się w ciężkim stanie polisa zapewniona przez organizatora nie pokryje kosztów leczenia w dostatecznym stopniu.

Ubezpieczenie narciarskie w przypadku obozu zagranicznego powinno obejmować koszty leczenia wysokości 3-4 tys. euro oraz koszty ratownictwa min. 6 tys. euro. W kosztach leczenia powinny się znaleźć różnorodne rodzaje pomocy: transport medyczny, hospitalizacja, wizyty lekarskie, kupowanie leków, a nawet odtransportowanie do kraju i rehabilitacja. Ponadto dobrze rozszerzyć ubezpieczenie narciarskie o NNW.

ubezpieczenienanartydladzieckazpodstawowki2

Ubezpieczenie na narty czy na snowboard?

Upewnij się, że wybrana przez Ciebie polisa obejmuje ochronę w przypadku sportu zimowego, który będzie uprawiało dziecko. Niektóre towarzystwa traktują snowboarding jako dyscyplinę podwyższonego ryzyka, w związku z czym mogą ponieść cenę ubezpieczenia. Przeczytaj OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby zapoznać się ze wszystkimi aktywnościami, których nie obejmuje oferta (np. jazda poza stokiem), a także wykluczeniami.

Dowiedz się i uprzedź podopiecznego, w jakich sytuacjach nie otrzyma odszkodowania, czyli czego nie wolno mu robić. Jeśli jedzie na narty, a ubezpieczenie narciarskie nie obejmuje snowboardingu, niech pod żadnym pozorem nie pożycza deski od kolegi. Jeśli wyrządzi sobie krzywdę, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia.

Dodaj komentarz