Urodziny w ogrodzie

Urodziny dziecka w ogrodzie

Dzieci uwielbiają przyjęcia urodzinowe oraz zabawę na świeżym powietrzu – warto więc połączyć te dwie przyjemności i zorganizować kinderbal w ogrodzie, zwłaszcza jeśli Twoja pociecha obchodzi urodziny latem. Taka impreza wymaga oczywiście pewnych przygotowań, ale wysiłek na pewno się opłaci.

Zaplanuj miejsce

Chociaż dzieciaki na imprezach urodzinowych przede wszystkim się bawią, konieczne jest przygotowanie stolików, na których ustawimy przekąski. Możesz przygotować szwedzki stół albo zorganizować miejsce siedzące dla każdego z gości. Latem pogoda zazwyczaj dopisuje, jednak może zdarzyć się przelotny deszcz, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie specjalny namiot, który dodatkowo zapewni też przyjemny cień, w którym uczestnicy przyjęcia będą mogli schować się przed słońcem oraz odpocząć i coś zjeść. Najlepiej jeśli impreza odbywa się w ogrodzie z rozległym trawnikiem – dzieci się wyszaleją, a Ty nie będziesz musiała obawiać się o poważniejsze stłuczenia, bo miękka trawa zamortyzuje wszelkie upadki.

Dekoracje

Żadne przyjęcie urodzinowe dla dzieci nie może obyć się bez odpowiednich dekoracji. Najlepiej omówić kwestię ozdób z małym solenizantem. Kilkulatki często mają już swoje ulubione postaci z bajek, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas planowania imprezy. Pod namiotem i na drzewach możecie zawiesić barwne serpentyny. Kolorowe balony wypełnione helem będą dodatkową atrakcją, a całość uzupełni pięknie udekorowany stół. Kubeczki i talerze z plastiku lub papieru nie potłuką się, dlatego będą znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem na kinderbal w ogrodzie dla dzieci. Sklepy z tego typu akcesoriami oraz supermarkety mają w swojej ofercie jednorazowe naczynia ozdobione motywami z bajek, z pewnością więc znajdziecie coś odpowiedniego.

impreza-ogrodowa

Menu dla małych gości

Wiele osób ma duży problem z zaplanowaniem jadłospisu na przejęcie urodzinowe dla swojej pociechy. Dzieci bywają niejadkami, a czasem zdarza się, że któreś z gości ma uczulenie na określone produkty. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wcześniej zrobić mały wywiad i zapytać rodziców zaproszonych gości, co mogą jeść ich dzieci – i w ten sposób dostosować przekąski. Latem doskonale sprawdzą się owoce, które można podawać na różne sposoby. Kolorowe szaszłyki czy malutkie kanapeczki nie tylko ładnie wyglądają, ale są również zdrowe. Jeśli chcemy zaserwować dzieciakom coś ciepłego, możemy zamówić pizzę, zrobić tosty albo skorzystać z cateringu. Pamiętajmy też o napojach – zmęczone zabawą maluchy będą potrzebować czegoś do picia, a latem przyda się orzeźwienie. W sklepach znajdziesz duży wybór smaków, m.in. z oferty napojów Hortex, więc bez problemu powinnaś utrafić w gusta małych gości.

Atrakcje na świeżym powietrzu

Ogród to idealne miejsce na zabawę dla dzieci. Trampolina, huśtawka, domek na palach – tego typu atrakcje bez wątpienia dostarczą kilkulatkom doskonałej rozrywki. Możesz też wypożyczyć dmuchany domek do skakania albo zorganizować ciekawe konkursy z nagrodami. Planując zabawę postaraj się zaangażować wszystkich gości tak, aby każde dziecko otrzymało niewielki upominek – takie przyjęcie na pewno będzie udane!

hustawka-ogrodowa-dla-dzieci

Dodaj komentarz