Weekend z dziećmi w Warszawie – co zwiedzić?

Warszawa to jedno z najciekawszych polskich miast, które warto odwiedzić razem z dziećmi. Należy zadbać o to, aby w planie pobytu w stolicy nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny – na szczęście tych w stolicy nie brakuje.
Sposób, w jaki rodzina z dziećmi spędzi weekend w Warszawie, jest uzależniony od paru czynników – przede wszystkim od wieku milusińskich oraz pory roku i panującej aktualnie aury. Spacer np. po Starym Mieście, Ogrodzie Saskim czy Łazienkach Królewskich, pozwoli zrelaksować się na świeżym powietrzu. Oprócz tego dobrze jest mieć w zanadrzu parę atrakcji, dzięki którym najmłodsi wycieczkowicze nie będą skarżyć się na nudę.

Muzea w Warszawie – gdzie wybrać się z dziećmi?

Liczne muzea to jeden z wielu atutów, jakie posiada Warszawa. Atrakcje dla dzieci oferowane przez tego typu placówki przypadną do gustu dziewczętom i chłopcom w różnym wieku. Doskonałymi przykładami są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego z Salą Małego Powstańca, Muzeum Neonów usytuowane na Pradze czy Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Starsze pociechy można zabrać do Fotoplastikonu lub Centrum Konesera. Ponadto ciekawą propozycją są Rodzinne Niedziele organizowane przez Muzeum Narodowe.

Z dziećmi do teatru

Nic tak nie rozbudza wyobraźni i kreatywności dziecka, jak kontakt ze sztuką, który można zapewnić poprzez wizytę w teatrze, np. w Teatrze Małego Widza. Jego repertuar tworzony jest specjalnie z myślą o dzieciach od pierwszego roku życia. Milusińscy mogą nie tylko podziwiać popisy aktorów na scenie, ale także same czynnie uczestniczyć w rozmaitych projektach, warsztatach i zabawach. Dla dorosłych będzie to natomiast świetna okazja, aby oderwać się od codziennych problemów i obudzić drzemiące w nich małe dziecko.

Nauka poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik

Dla rodzin z dziećmi i szkolnych wycieczek Centrum Nauki Kopernik to już obowiązkowy punkt na mapie Warszawy. Odkrywanie zagadek świata, poznawanie tajników przyrody czy wielu zjawisk przybiera tutaj bardzo atrakcyjną formę. Należy pamiętać o rezerwacji biletów z wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz