Wybór lekarza prowadzącego ciążę

ginekolog

Lekarz, który prowadzi ciążę odgrywa istotną rolę w życiu tej kobiety. Towarzyszy jej bowiem w jednym z najważniejszych okresów życiu. Czym należy kierować się podczas wyboru tego odpowiedniego ginekologa?

Podczas wyboru lekarza prowadzącego ciążę w pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie czy ufamy dotychczasowemu ginekologowi. Jeśli odpowiedź jest negatywna, powinnyśmy szukać innego lekarza, który swoją wiedzą i podejściem, wzbudzi nasze zaufanie i sprawi, że wizyty będą przyjemne i rzeczowe.

Niestety wciąż istnieje spora grupa lekarzy, którzy wykorzystują swoją pozycję obrażając i poniżając ciężarną. Nie ulega wątpliwości, że wizyta u takiego ginekologa nie powinna mieć więcej miejsca. Warto zatem zasięgnąć opinii za pośrednictwem Internetu czy wśród znajomych, by trafić na lekarza-człowieka.

Lekarz, który prowadzi ciążę powinien być kompetentny. Nie może wyłącznie dawać skierowań na dodatkowe badania i mówić, że wszystko w porządku. Przede wszystkim musi słuchać ciężarnej, skupić się na jej spostrzeżeniach i obawach oraz umiejętnie tłumaczyć w jaki sposób przebiega ciąża.

Niestety nie każda ciąża przebiega bez żadnych komplikacji. Ważne jest wówczas, by lekarz udostępnił kobiecie swój numer telefonu, która w razie potrzeby może zadzwonić do niego poza godzinami jego pracy. W ten sposób ciężarna będzie znacznie spokojniejsza wiedząc, że właściwie w każdej chwili może liczyć na fachową pomoc.

ginekolog

Niektórym kobietom szczególnie zależy, by lekarz który prowadził ich ciążę, miał także możliwość odebrania ich porodu. To bardzo ważne, by w tej stresującej, a zarazem pięknej chwili towarzyszył nam specjalista, do którego mamy pełne zaufanie.

Wybór odpowiedniego lekarza, który poprowadzi naszą ciążę jest niezwykle trudny. Nie należy podejmować tej decyzji pod wpływem impulsu. Na każdym etapie ciąży można zrezygnować z lekarza, by móc korzystać z kompetencji innego, lepszego.

To bardzo ważne by wybrany przez nas ginekolog był prawdziwym specjalistą, przy którym poczujemy, że nasze dziecko jest całkowicie bezpieczne.

Dodaj komentarz