Wybór szpitala do porodu

Wybor szpitala do porodu

Poród jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Ważne więc, by ta chwila przebiegała możliwie najprzyjemniej w miejscu, w którym można poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Jak powinien wyglądać wybór szpitala do porodu?

Pierworódka przy wyborze odpowiedniego szpitala najczęściej sugeruje się opinią znajomych, które poród mają już za sobą. To bardzo ważne, ponieważ można mniej więcej dowiedzieć się, czego należy się spodziewać po wyglądzie i wyposażeniu sal czy opiece personelu medycznego.

Opinie, które pojawiają się w Internecie na temat wielu szpitali także są ważnym źródłem informacji. Nie należy natomiast sugerować się wyłącznie nimi, ponieważ nie jesteśmy w stanie określić kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie i czy jego ewentualne oszczerstwa są prawdziwe.

Dla niektórych kobiet najważniejsze jest, by w szpitalu znajdował się Oddział Intensywnej Terapii Noworodka.Wybor szpitala do porodu Nie można przewidzieć przebiegu porodu. Nierzadko mimo zdrowo przebiegającej ciąży, pojawiają się pewne komplikacje podczas narodzin dziecka, przez co niezbędne jest szybkie przetransportowanie noworodka na OITN.

Podejrzewasz, że znalazłaś już odpowiedni szpital? Doskonale! Warto jeszcze przed porodem pojechać do niego, obejrzeć sale, zapoznać się z personelem medycznym i podzielić się ewentualnymi obawami. Jeśli to utwierdzi Cię w przekonaniu, że ów szpital jest właściwą decyzją, znajdź do niego najkrótszą możliwą drogę i koniecznie ją zapamiętaj. Nigdy nie wiadomo czy karetka będzie w stanie dojechać na czas – być może ktoś z Twojej rodziny będzie musiał Cię zawieźć, a im szybciej tym lepiej.

Wybór szpitala do porodu jest niezwykle trudną decyzją. Nie należy jej podejmować pochopnie. Miejsce, w którym przyjdzie na świat nasze długo oczekiwane dziecko powinno być wyjątkowe, a opieka w nim najlepsza z możliwych. Zastanów się więc spokojnie, odwiedź szpitale, zasięgnij opinii znajomych i spraw, by Twój poród był piękny i bezproblemowy.

Dodaj komentarz