Jak wybrać auto dla całej rodziny?

rodzinneauto-ford

Auto rodzinne to środek transportu służący wielu osobom. Wybierając je bierzemy więc pod uwagę czynniki takie jak: komfort jazdy, bezpieczeństwo, funkcjonalność, typ nadwozia, a także jego cenę oraz to, ile paliwa spala. Oferta aut rodzinnych na rynku jest bardzo bogata, dlatego zdarza się, że kupujący mają duży problem z podjęciem decyzji. Aby ułatwić ten wybór, przedstawiamy poniżej praktyczne, ekonomiczne i bezpieczne rodzinne modele Forda.

Cechy samochodu rodzinnego

Na początek trzeba zastanowić się, do czego głównie ma służyć nasze auto – czy jako środek transportu do pracy i do szkoły, czy bardziej jako pojazd na rodzinne wyjazdy, wycieczki, którym podróżujemy wiele kilometrów. Należy też wziąć pod uwagę, ile osób musi pomieścić nasze auto, ile fotelików dziecięcych trzeba w nim zamontować oraz czy potrzebujemy na co dzień dużego bagażnika. Jeżeli na przykład wozimy ze sobą wózek dla dziecka, pojemny bagażnik jest niezbędny. Bardzo ważną cechą auta rodzinnego jest to, aby posiadało duże drzwi, przez które łatwo jest wsiadać i wysiadać dzieciom i osobom starszym oraz wnosić różne podręczne bagaże.

Najbardziej popularne auta rodzinne to samochody typu kombi czy van. Jednak jeżeli potrzebujemy samochodu głównie po to, aby zawozić dzieci do szkoły, dojechać do pracy czy na zakupy, auto z tym rodzajem nadwozia może okazać się zbyt duże. Być może wystarczy mniejszy model, typu hatchback. Takim samochodem łatwiej jest zaparkować w mieście, mniej też zużyjemy paliwa. Nierzadko jeżeli przewozimy trójkę małych dzieci, tylna kanapa może okazać się za ciasna do zamontowania trzech fotelików. W autach typu hatchback coraz częściej z tyłu są zamontowane oddzielne, szersze fotele, na których dzieciom będzie podróżowało się wygodniej.

Auto rodzinne, oprócz tego, że powinno być bezpieczne, komfortowe, funkcjonalne i ekonomiczne, musi być również dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. W ofercie samochodów rodzinnych Forda znajdziemy bardzo duży wybór pojazdów. Tutaj każda rodzina znajdzie coś dla siebie! Najnowsze tego typu modele Forda mają nowoczesny, dynamiczny, przyciągający wzrok design, są praktyczne, przestronne i bezpieczne. Nowoczesne silniki zapewniają oszczędność paliwa oraz niską emisję CO2. Zaś inteligentna technologia sprawia, że mamy dużo udogodnień w prowadzeniu pojazdu – w mieście, jak również w trasie.

Technologie idealne dla aut rodzinnych

System, który pozwala nam jeździć bardziej ekonomicznie, to Ford EcoMode. Rejestruje on i ocenia styl jazdy kierowcy: prędkość, hamowanie, zmianę biegów, liczbę krótkich i długich tras, jakie pokonuje. Na podstawie tych danych, oprogramowanie daje wskazówki, jak zmniejszyć zużycie paliwa. Jest to bardzo przydatne udogodnienie dla rodzin, pozwalające sporo zaoszczędzić. Więcej o zaletach rodzinnych modeli Forda przeczytamy tutaj: https://www.ford.pl/osobowe/rodzinne.

Inna technologia, którą Ford wprowadził w swoich rodzinnych modelach, to tempomat adaptacyjny, który czuwa nad bezpieczeństwem jazdy. Jest to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Gdy wykryje pojazd z przodu, zwalnia lub hamuje nasze auto, aby zapewnić właściwą odległość między pojazdami. Możemy wybrać sobie maksymalną prędkość, z którą chcemy podróżować – od 25 do 180 km na godzinę. System nie pozwala nam przekroczyć ustalonej prędkości jazdy oraz ułatwia nam utrzymywanie odpowiedniej odległości od innych pojazdów.

Równie przydatna technologia, wpływająca na bezpieczeństwo jazdy, to Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym. Jest to system multimedialny zapewniający łączność i możliwość obsługiwania telefonu, systemu nawigacji czy odtwarzacza muzyki za pomocą poleceń głosowych lub ekranu dotykowego.

Modele rodzinne Forda – sprawdź, czy spełniają twoje potrzeby

Ford Focus to pojazd elegancki, komfortowy i zaawansowany technologicznie. Możemy wybrać model pięciodrzwiowy lub kombi, z bardziej pojemnym bagażnikiem. Bardzo widowiskowo prezentuje się Ford Focus ST – Line Kombi. Posiada silnik benzynowy i skrzynię biegów 1.0 EcoBoost 125 KM (zASS), a wewnątrz elegancką, czarną tapicerkę z czerwonymi przeszyciami.

Nowe Fordy Focus są wyposażone w nowoczesne, wydajne silniki, które zapewniają wysoką moc i doskonałe osiągi, przy minimalnej emisji szkodliwych substancji i niskim spalaniu. Może to być silnik benzynowy lub Diesla. Oba są bardzo ekonomiczne, również dzięki technologii Auto – Start – Stop. Możemy wybrać model z sześciostopniową ręczną skrzynią biegów lub ze skrzynią automatyczną. Ford Focus posiada też nowatorski system, który pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach, system SYNC 3 oraz dodatkową pomoc przy cofaniu – funkcję Cross Traffic Alert, ostrzegającą o nadjeżdżających pojazdach w trakcie manewru cofania z miejsca parkingowego (przy pomocy diod zamontowanych w bocznych lusterkach).

Ford Focus wyposażony jest również w ułatwiający poruszanie się po mieście system wspomagający parkowanie (Active Park Assist). System ten obecnie oprócz parkowania równoległego ma funkcję parkowania prostopadłego oraz dodatkowo pomaga wyjechać z równoległego miejsca parkingowego.

Inny model Forda, C – MAX, to pojazd idealny dla rodziny, do jazdy po mieście oraz do dalszych podróży. Jest stylowy i funkcjonalny, występuje w wersji pięcioosobowej ( Ford C – MAX) i siedmioosobowej ( Ford Grand C – MAX). Pojazd ten posiada system elastycznej konfiguracji tylnych foteli, co umożliwia pasażerom komfortową podróż i przewożenie bagaży oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Tylne drzwi są przesuwne, co bardzo ułatwia dostęp do samochodu, gdy trzeba np. zamontować foteliki czy pomóc dzieciom zapiąć pasy. Bagażnik jest otwierany i zamykany elektrycznie i bezdotykowo, co ułatwia pakowanie zakupów i bagaży. Ford C – MAX jest równie bezpieczny, jak Ford Focus, posiada wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, jak ACS czy SYNC 3.

Ford Tourneo Connect jest z kolei idealny dla większej rodziny, która dużo podróżuje. Ma wygląd typowego auta terenowego i występuje w wersji siedmioosobowej (Grand Tourneo Connect) lub pięcioosobowej ( Ford Tourneo Connect). Pięcioosobowy Tourneo Connect ma składany drugi rząd siedzeń, dlatego można je dopasować łatwo do potrzeb pasażerów. Oba modele mają wyjątkowo pojemny i przestronny bagażnik.

Tourneo Connect jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa jak między innymi Intelligent Speed Assist, który nie dopuszcza do przekroczenia dozwolonej prędkości, oraz Pre-Collision Assist, który wykrywa pieszych przekraczających tor ruchu pojazdu i w razie potrzeby automatycznie aktywuje układ hamulcowy.

Rodzinom, dla których bezpieczeństwo liczy się najbardziej, spodoba się Ford Kuga. Jest to nowoczesne auto o sportowej sylwetce, posiadające wiele zabezpieczeń, dzięki którym można czuć się pewniej w każdych warunkach, nie wyłączając oczywiście myślenia i zdrowego rozsądku. Do takich bezpiecznych samochodów należy również Ford Mondeo, który ma bardzo przydatną zimą funkcję podgrzewanej przedniej szyby Quickclear, co pomaga w mroźny poranek szybko ruszyć z miejsca.

Dla dużych rodzin, które cenią sobie dobry wygląd samochodu, doskonały będzie siedmioosobowy Ford S – MAX. Jest on wszechstronny, nowoczesny, oferuje praktyczne rozwiązania, innowacyjne zabezpieczenia dbające o bezpieczeństwo podróży, a także wysokie osiągi silnika i niskie zużycie paliwa. Jest to połączenie rodzinnej funkcjonalności i wygody z dynamicznym designem i sportową sylwetką.

Natomiast siedmioosobowy Ford Galaxy to pojazd dla miłośników komfortu, elegancji i przestrzeni. Panoramiczny, szklany dach w połączeniu z systemem audio z dziewięcioma głośnikami oraz innowacyjny system aranżacji przestrzeni, zamienią każdą podróż w czystą przyjemność. Siedzenia w drugim i trzecim rzędzie składają się i rozkładają za jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki temu można sprawnie zapakować do bagażnika duże przedmioty. Ford Galaxy jest również wyposażony w zaawansowany, inteligentny system bezpieczeństwa, zapewniający maksymalną ochronę użytkownikom pojazdu.

Podsumowanie

Wybierając auto rodzinne pamiętajmy, że nie jest to pojazd tylko dla kierowcy, ale ma odpowiadać potrzebom wszystkich członków rodziny. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej pojemności bagażnika będziemy codziennie potrzebować, ile miejsca wewnątrz zajmą foteliki dla dzieci i podręczne bagaże, ile kilometrów dziennie auto będzie pokonywać oraz czy będziemy poruszać się więcej po mieście, czy poza miastem. Jeżeli przeanalizujemy dokładnie nasze potrzeby, łatwiej podejmiemy trafną decyzję, a z samochodu cała rodzina będzie zadowolona.

Dodaj komentarz