Wyprawka małego przedszkolaka

wyprawka przedszkolaka

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, że ich malec wkracza w kolejny ważny etap, którym jest przedszkole. Nieunikniony jest wówczas strach i zdenerwowanie, bo przecież może sobie nie poradzić, nie odnaleźć się w grupie rówieśników. Szykując Malucha na pobyt w nowym miejscu niezbędna okaże się tzw. wyprawka małego przedszkolaka. Co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka małego przedszkolaka jest niezwykle istotna. To co powinno się w niej znaleźć w dużej mierze zależy od wymogów wybranego przez Was przedszkola – warto się z tym zainteresować.

Wyprawka małego przedszkolaka

  • Przybory szkolne: kredki, ołówki, pisaki, gumka do mazania, farbki, pędzelki, klej do papieru, nożyczki, plastelina, blok rysunkowy i techniczny,
  • Ubrania dla dziecka.

Zawsze do przedszkola potrzebne jest obuwie na zmianę. Najważniejsze, by było wygodne i niewiązane. Najlepiej kapcie na zatrzaski lub rzepy. Nie można zapomnieć o stroju gimnastycznym: koszulka z krótkim rękawkiem, krótkie spodenki i dres.wyprawka małego przedszkolaka 1

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu sytuacji, dlatego ważne jest, by dziecko miało zawsze ze sobą: dodatkowe majteczki, skarpetki, rajstopki, spodnie, koszulkę i bluzę. Musimy przygotować malca na każdą ewentualność.

Przedszkole jest miejscem, w którym dziecko uczy się dbać o higienę. Powinien mieć więc zawsze swoją własną pastę i szczoteczkę do zębów, kubeczek, mydło, grzebień do włosów, chusteczki higieniczne, a także ręcznik do rąk.

Jeśli dziecko nie wyobraża sobie wyjścia bez ulubionej zabawki czy pluszowego misia, dobrze by miało go również w przedszkolu. To pozwoli mu lepiej oswoić się z nową sytuacją i da mu poczucie bezpieczeństwa.

Nie ulega wątpliwości, że wyprawka małego przedszkolaka jest bardzo kosztowna. Są to natomiast rzeczy niezbędne, by móc w nim należycie funkcjonować. Pierwsze dni w przedszkolu są dla dziecka niezwykle stresujące. Warto więc zrobić wszystko, by nie dostarczać mu dodatkowych nieprzyjemności, takich jak na przykład kiedy wszystkie dzieci będą miały własny ręcznik czy szczoteczkę do zębów, a Wasz malec nie.

Dodaj komentarz