Zabawki edukacyjne dla niemowlaka

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka

Wielu młodych rodziców zastanawia się jakie zabawki kupić swojemu dziecku. Nierzadko są to nietrafione przedmioty, które nawet na chwilę nie zainteresują malca. Należy zastanowić się więc, w jaki sposób wzbudzić ciekawość dziecka, a przy tym stymulować jego rozwój.

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka są odpowiednio dostosowane do wieku niemowląt. Nie można zatem oczekiwać zainteresowania 4 miesięcznego malca zabawką, która przeznaczona jest dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia.

0-2 miesiąc życia

W tym wieku najlepiej sprawdzają się karuzele powieszone nad łóżeczkiem malca oraz rozmaite pozytywki. Dzięki nim skutecznie stymulujemy wzrok i słuch maluszka. Pod koniec drugiego miesiąca życia, malec może już być zainteresowany dotykaniem karuzeli, więc można nabyć dla niego kolejną zabawkę edukacyjną.

3-6 miesiąc życia

Na tym etapie doskonałe są maty edukacyjne, które pobudzają zarówno wzrok, słuch, jak i dotyk dziecka. Malec jest zainteresowany zabawą i dzięki niej poznaje otaczający go świat.

Bardzo ważną funkcję pełnią także książeczki, których celem jest stymulowanie wzroku maluszka. Posiadają one także rozmaite faktury, z którymi dziecko chętnie się zapoznaje.

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka

Chyba każdy maluch ma w swojej kolekcji zabawek różne grzechotki. Są one doskonałe, ponieważ nie tylko potrafią skutecznie skupić uwagę dziecka, ale także stymulują zmysły i uczą manipulacji przedmiotem.

7-12 miesiąc życia

W tym wieku bardzo ważną rolę odgrywają klocki. Na początek najlepiej sprawdzają się te drewniane. Dziecko próbuje układać z nich choćby dwuelementową wieżę, co jest także dla niego doskonałą nauką cierpliwości.

Świetną zabawką edukacyjną jest także piłeczka, którą maluszek uczy się toczyć po podłodze oraz rzucać. Dziecko uczy się manipulacji przedmiotem, a przy tym doskonale się bawi.

Jest wiele zabawek edukacyjnych, które doskonale usprawniłyby rozwój dziecka. Należy jednak pamiętać, że każde niemowlę rozwija się w swoim własnym tempie i nie należy tego na siłę przyspieszać. Jeśli dziecko nie jest jeszcze gotowe na zabawę wybraną przez Ciebie zabawką, nie zmuszaj go do tego. Malec sam wie najlepiej co mu sprawia największą frajdę.

2 Comment

  1. Marta says: Odpowiedz

    Piłeczki są niesamowite, moje dziecko uwielbia się nimi bawić 🙂

  2. Karola.S says: Odpowiedz

    Wielkie mi mecyje! dać dziecku do zabawy piłeczki, klocki i miśki i z głowy!

Dodaj komentarz