Zasypka dla niemowlaka

Zasypka dla niemowlaka pozwala na utrzymanie skóry dziecka w zdrowiu. Zapobiega, ale także łagodzi istniejące już podrażnienia naskórka. Należy jej używać po każdej zmianie pieluszki oraz wtedy, gdy maluch się spoci. Trzeba zwrócić uwagę, by nie nałożyć zbyt dużej ilości kosmetyku.

Dlaczego należy stosować zasypkę?

Zasypka dla niemowlaka to produkt bezzapachowy i niezawierający barwników. Ma na celu pielęgnację skóry oraz ochronę przed podrażnieniami. Kosmetyk zawiera talk. Powinien mieć w składzie także D-panthenol lub alantoinę. Są to związki chemiczne, które zwalczają stan zapalny i przyspieszają regenerację tkanek. Dodatkowo łagodzą podrażnienia oraz wspomagają gojenie się różnego rodzaju otarć. Zasypka zmniejsza też potliwość skóry oraz pochłania z niej nadmiar wilgoci. Powinna być stosowana regularnie. Dzięki niej można uniknąć pojawienia się różnorakich zmian skórnych, m.in. swędzącej wysypki. Niekiedy przekształcają się one w nieprzyjemną chorobę – pieluszkowe zapalenie skóry. Zasypka pomaga także na istniejące już podrażnienia. Alantoina skutecznie nawilża skórę, a D-panthenol zmniejsza podrażnienia.

Jak stosować zasypkę?

Zasypkę dla niemowląt należy stosować po każdej zmianie pieluszki. Po jej zdjęciu warto przemyć skórę dziecka wodą lub za pomocą nawilżanych chusteczek pielęgnacyjnych, np. marki Pampers. Kosmetyku można używać także po przyjściu ze spaceru lub po intensywnej zabawie. Dzieci szybko się pocą, w szczególności w trakcie ruchu. Zbyt duża ilość wilgoci może spowodować pojawienie się otarć bądź podrażnień skóry. Są na to szczególnie narażone miejsca na szyi, w zgięciach rąk i nóg, a także pod pachami. Należy pamiętać, aby przed nałożeniem kolejnej warstwy kosmetyku zmyć pozostałości po poprzedniej aplikacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy stosowaniu zasypki?

Bardzo istotne jest, aby używać zasypki z umiarem. Często bowiem rodzice sypią jej za dużo. Najlepiej nasypać ją na wacik kosmetyczny, zamiast na skórę. Z takiego bawełnianego płatka należy otrzepać nadmiar talku. Następnie kosmetyk można bez obaw nałożyć na skórę. Zasypkę stosuje się nie tylko na pupę, ale także pomiędzy fałdy skórne narażone na podrażnienia (zgięcia kończyn, pod pachami oraz w okolicach szyi). Po około godzinie od zastosowania pudru u niemowlęcia koniecznie trzeba sprawdzić czy jego nadmiar nie zgromadził się w fałdkach. Zasypki należy używać wraz z kremem przeciwko podrażnieniom. Dzięki temu pielęgnacja będzie pełna, a ryzyko pojawienia się zmian skórnych zdecydowanie niższe.

Dodaj komentarz