Jak zorganizować urodziny dla dziecka w ogrodzie?

przyjęcie w ogrodzie dla dzieci

Lato to czas, kiedy słoneczna pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, dlatego ogród jest doskonałym miejscem na przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Oczywiście przygotowanie kinderbalu wymaga nieco pracy, ale wysiłek z pewnością się opłaci – o czym należy pamiętać?

Piękne dekoracje

Wbrew pozorom zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w ogrodzie daje wiele możliwości, jeśli chodzi o dekoracje. Na drzewach można rozwiesić kolorowe girlandy z imieniem solenizanta, albo jego ulubioną postacią z bajki. Barwne balony z helem świetnie uzupełnią całość. Możecie też zdecydować się na przyjęcie tematyczne, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko ma swoją ulubioną postać z bajki, albo lubi się przebierać – wtedy dekoracje powinny nawiązywać do motywu przewodniego. Urodziny dla piratów lub księżniczek wymagają oczywiście odpowiednich strojów, dlatego wcześniej należy poinformować rodziców zaproszonych gości, aby przebrali swoje pociechy.

Barwny stół

Dekoracje powinny zdobić nie tylko przestrzeń do zabawy, ale również stół. Dla bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na papierowe lub plastikowe naczynia oraz sztućce. Jeśli organizujecie przyjęcie tematyczne, z pewnością znajdziecie w sklepach z dekoracjami kolorowe talerzyki i kubeczki z pasującym motywem. Na stole możesz rozsypać kolorowe konfetti. Pamiętaj też, aby nakryć go plamoodpornym obrusem. Warto zadbać również o to, aby serwowane przekąski wyglądały apetycznie. Kolorowe kanapki, ciasteczka, czy kukurydziane chrupki będą atrakcyjnie prezentowały się na stole i z pewnością są zdrowszą alternatywą dla chipsów czy innych słonych przekąsek. Możesz też zaserwować pizzę domowej roboty, albo zapiekanki. Zamiast gazowanych napojów podaj wodę mineralną i soki owocowe.

Zabawa na całego

Miękka trawa to doskonałe miejsce na zabawy. Aby goście Twojego dziecka się nie nudzili, możecie zorganizować zawody i konkursy, które zostaną nagrodzone drobnymi upominkami, albo symbolicznymi medalami. Jeśli przyjęcie jest tematyczne, ciekawą atrakcją będzie zadanie nawiązujące do motywu przewodniego, np. na pirackim przyjęciu możesz uczestnikom imprezy wręczyć mapę do ukrytego na działce skarbu. Wspólne poszukiwanie ukrytych słodyczy na pewno spodoba się dzieciom. Pamiętaj, aby atrakcje dostosowane były do wieku małych gości i nie były dla nich zbyt trudne. Przyjęcie w ogrodzie to doskonała okazja do gier zespołowych, zabawy w chowanego czy konkursu na zrobienie największej bądź najdłużej utrzymującej się w powietrzu bańki mydlanej.

Co dla rodziców?

Młodsze dzieci z pewnością przyjdą na urodzinową imprezę z rodzicami, którzy z nimi zostaną. Miłym gestem będzie więc przygotowanie miejsca, gdzie dorośli będą mogli usiąść i napić się kawy oraz poczęstować ciastem. Niewielki stolik ustawiony w pobliżu stołu dla małych gości nie będzie przeszkadzał w zabawie, za to pozwoli czuwać nad maluchami pochłoniętymi zabawą.

Szukasz dekoracji na przyjęcie urodzinowe w ogrodzie? Sprawdź ofertę sklepu Godan Party.

Dodaj komentarz